BSH TÜRKİYE’DEN GELECEĞİN KADIN MÜHENDİSLERİNE KUTLAMA

Kategori : Beyaz Eşya
Oluşturma Tarihi : 26 Haziran 2021 Cumartesi

BSH Türkiye 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü’nde özel bir farkındalık adımı atarak gerçekleştirdiği WE Power Internship online etkinliğinde, 100 kadın mühendislik öğrencisiyle bir araya geldi.

Türkiye’de Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalarıyla üretim yapan BSH Türkiye, ülkemizde fırsat eşitliğini desteklemek, tüm iş sahalarında eşit katılımın gerekliliğini vurgulamak, kadın mühendislere ilham olmak ve bünyesindeki mevcut kadın mühendisleri daha da güçlendirmek amacıyla WE Power projesini hayata geçirdi.

BSH Türkiye, 2016 yılından bu yana UNESCO’nun himayesinde dünyanın birçok ülkesinde kutlanan, 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü’nü WE Power Internship online etkinliği kapsamında 100 kadın mühendislik öğrencisiyle birlikte kutladı.

BSH TÜRKİYE’DEN GELECEĞİN KADIN MÜHENDİSLERİNE KUTLAMAOnline etkinlik, BSH Türkiye Yetenek Kazanımı ve İşveren Markası Yöneticisi Sinem Bitik’in moderatörlüğünde başladıktan sonra, BSH Global COO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Silke Maurer’in açılış konuşmasıyla devam etti.

BSH ailesi olarak, din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeden farklı ülke ve kültürlerden gelen büyük bir ekibin parçalarını oluşturduklarını, çalışanlarını benzerlikleri ve farklılıklarıyla kucakladıklarını çünkü farklı deneyimlere, perspektiflere ve becerilere sahip BSH’lilerin şirketi ileri seviyeye taşımadaki rolünün son derece önemli olduğunu vurgulayan Silke Maurer, bu nedenle, BSH Türkiye’nin kadın mühendis öğrenciler için gerçekleştirdiği WE Power Internship programını çok değerli bulduğunu ve desteklediğini dile getirdi. Maurer konuşmasını, “Sürdürülebilir ve aydınlık bir geleceğin ancak eşitlik ile mümkün olacağına inanarak, cinsiyet eşitliğinin önündeki engellere meydan okuyan bu çalışmada emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum.’’ diyerek noktaladı.

BSH TÜRKİYE’DEN GELECEĞİN KADIN MÜHENDİSLERİNE KUTLAMAWE Power Internship online etkinliği kapsamında hoş geldiniz konuşmasını yapan ve kadın mühendislik öğrencileri ile bir arada olmanın mutluluk verici olduğunu belirten BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Ayça Kaşıkcı şunları söyledi: “İnsan Kaynakları stratejimizi belirleyen en önemli konulardan biri çeşitlilik yönetimi. Uluslararasılık, cinsiyet ve yaş başta olmak üzere çeşitliliği ve kapsayıcılığı her alanda özel bir hassasiyet ile ele alıyoruz. Çeşitlilik ve kapsayıcılığın başarımız üzerinde pozitif etkisi olduğuna inanıyoruz. Bu strateji doğrultusunda WE Power Internship programımızla kadın mühendislik öğrencilerine yönelik staj projemizin uygulamasını gerçekleştirdik. Programa, ağırlıklı olarak hedef okullarımızda eğitim görmekte olan kadın mühendislik öğrencilerinden 5 bine yakın başvuru aldık ve bugün tüm aşamaları başarıyla yöneten 100 kadın mühendis öğrencimizle Dünya Kadın Mühendisler Günü’nde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. BSH’de çeşitlilik yönetimi, uluslararasılık, cinsiyet ve yaş konularına özel bir hassasiyet gösterilerek Kurumsal İlkelerimiz arasında stratejik bir yere sahip ve bugün iş gücümüzün %35’ini kadın çalışanlarımız oluşturuyor. WE Power gibi değerli çalışmalarla bu oranı gün geçtikçe daha da artırmayı hedefliyoruz.’’

Etkinlik panelle devam etti

BSH TÜRKİYE’DEN GELECEĞİN KADIN MÜHENDİSLERİNE KUTLAMAEtkinliğin konuk konuşmacısı PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Gençlik Kurulları Temsilcisi, Araştırmacı Yazar Evrim Kuran’ın konuşmasından sonra WE Power Internship etkinliği, BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü Burçin Girit’in moderatörlüğünde düzenlenen bir panel ve soru-cevap oturumuyla devam etti. Panel konukları BSH Bölgesel Teknoloji, Kalite, İnovasyon Direktörü Bahar Birsen, BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CFO, İcra ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Ataman ve Gaggenau Proje Satış Direktörü Ali Evren Dinç oldu.

WE Power Internship online etkinliği, BSH çalışanlarından Lojistik Mühendisliği Profesyoneli Ece Takur ve Metotlar ve Üretkenlik Mühendisi Sena Orhan’ın konuk olduğu “One of Us” (İçimizden Biri) oturumlarıyla devam ettikten sonra geri bildirimler ve kapanış bölümüyle sonra erdi.


0/(0)
26 Haziran 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler