PEPSİCO TÜRKİYE İLE ‘KIZLARIMIZ OKUYOR, IŞIK SAÇIYOR’

Kategori : Eğitim
Oluşturma Tarihi : 08 Aralık 2020 Salı

PepsiCo Türkiye, çalışanlarının gönüllü olarak topladığı bağışlarla 2009 yılından bu yana devam ettirdiği “Kızlarımız Okuyor” projesini, projenin 10’uncu yılında toplumsal etki yaratacak şekilde “Kızlarımız Okuyor, Işık Saçıyor” adıyla yeniledi.

PEPSİCO TÜRKİYE İLE ‘KIZLARIMIZ OKUYOR, IŞIK SAÇIYOR’Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, “Fayda Gözeterek Kazanma” yaklaşımı çerçevesinde toplumsal konularda yaptığı çalışmaları geliştirmeye devam ediyor. Bu gelişimlerden olan PepsiCo ile “Okuyan Kızlar” projesi, PepsiCo Türkiye gönüllülerinin de desteğiyle; çevre, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik ve insan hakları gibi toplumsal fayda odaklı konularda geliştirecekleri işbirlikleri ve projelerle Türkiye’nin aydınlık geleceğine ışık tutuyorlar.

PepsiCo’dan ‘Değer Odaklı Gelişim’

PepsiCo Türkiye’nin global olarak PepsiCo’nun ortaya koyduğu bu vizyon çerçevesinde, 2003 yılında ‘GAP-CHEETOS Çocuk Gelişim Merkezleri’ ile başlayan ve 2009’da ‘Kızlarımız Okuyor’ ile devam eden eğitimde fırsat eşitliğini hedefleyen sosyal sorumluluk projeleri, projenin 10’uncu yıldönümünde ‘Değer Odaklı Gelişim’ yaklaşımıyla “Kızlarımız Okuyor, Işık Saçıyor” ile toplumsal etki yaratacak şekilde dönüştü.

Yeni dönemde PepsiCo’nun ‘Kızlarımız Okuyor’ projesinde yer alarak burs, eğitim ve staj programlarından faydalanan kız öğrencilere sunulan eğitim programları kapsamında sadece kişisel gelişimlerine değil, hayatın farklık alanlarında insani gelişimlerine de katkı sağlanarak toplumsal etki yaratmalarına da odaklanılıyor.

PepsiCo, ‘Kızlarımız Okuyor’ programı ile 17 yıldır,  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde devam eden ‘GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri’ eğitimlerine katılan ancak sosyo-ekonomik şartlar sebebiyle lise ve sonrası eğitimlerine devam edemeyecek durumda olan başarılı kız öğrencilerine destek oluyor. Bu program kapsamında akademik desteğin yanı sıra kız öğrencilerinin kişisel gelişimiyle de ilgilenilerek onların toplum ve hayat karşısında daha eşit ve daha güçlü bir konuma gelmelerine yardımcı oluyor.

PEPSİCO TÜRKİYE İLE ‘KIZLARIMIZ OKUYOR, IŞIK SAÇIYOR’‘Kızlarımız Okuyor’ projesinde 2016’dan bu yana Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile işbirlikleri gerçekleştiriliyor. Bu üniversitelerin akademisyenlerinin katılımıyla düzenlenen özel eğitimlerle ve eğitimgördükleri alanda staj imkanlarıyla öğrencilerin, günümüz dünyasının değişen koşullarına hazırlanmaları hedefleniyor. Bu çerçevede, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile PepsiCo Türkiye arasında 2018 yılında hayata geçen eğitim işbirliği geliştirilerek devam ediyor.

PepsiCo Hakkında:

1965 yılında, Pepsi-Cola CEO’su Donald Kendall ve Frito-Lay CEO’su Herman Lay, mükemmel tuzlu atıştırmalıkların yanı sıra dünyanın en iyi kolasının tek bir şirket tarafından sunulmasına, yani “örnek evlilik” adını verdikleri şirket birleşimine onay verdi. Vizyonları, kısa süre sonra dünyanın lider yiyecek ve içecek şirketlerinden bir haline gelen PepsiCo‘yu doğurdu. 50 yılı aşkın süredir, zevkler, trendler ve yaşam tarzları değiştikçe PepsiCo da bunlarla birlikte değişti. Uyum sağlama ve büyüme isteği, atıştırmalık ve gazlı içecekler, şirketi, Pepsi, Quaker, Gatorade, Tropicana, Frito-Lay ve diğerlerinin dahil olduğu bir küresel markalar topluluğuna dönüştürdü. Bugün PepsiCo, 200’den fazla ülke ve bölgede satılan ürünleri ve 22 tane milyar dolar değerindeki markasıyla, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri.

PepsiCo, altı ana bölümden oluşmaktadır: Kuzey Amerika İçecek; Frito-Lay Kuzey Amerika; Quaker Yiyecek Kuzey Amerika; Latin Amerika; Avrupa ve Sahra altı Afrika; Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika. Bu bölümlerin her birinin, kendine özgü bir geçmişi ve ticaret anlayışı vardır.


0/(0)
08 Aralık 2020 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler