SUNA KIRAÇ’IN HAYALLERİ VE SUNA’NIN KIZLARI PROJESİ

Kategori : Eğitim
Oluşturma Tarihi : 09 Ekim 2022 Pazar

Türkiye’nin önde gelen eğitim gönüllülerinden iş insanı Suna Kıraç’ın vefatının ikinci yılında, Suna’nın Kızları eğitim yolculuğu da bir yılı geride bıraktı.

Sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında sayısız başarıya imza atan iş insanı Suna Kıraç aramızdan ayrılışının ikinci yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılırken, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç’ın, annesi Suna Kıraç’ın ideallerini geleceğe taşımak için başlattığı “Suna’nın Kızları” eğitim yolculuğu da birinci yılını tamamladı.

İpek Kıraç, Suna’nın Kızları’nın eğitime erişemeyen, eğitimini tamamlayamayan, nitelikli eğitim alamayan ve gelecek hayallerini gerçekleştiremeyen kız çocuklarına ulaşmak için yola çıktığını belirterek “Annem, bir eğitim gönüllüsü olarak yaşamını eğitime ve eğitimde fırsat eşitliğine adamıştı. Suna’nın Kızları, annemin eğitim alanındaki çabalarını, değerlerini, hedeflerini ve vizyonunu yaşatacak” dedi.

Ekim ayından itibaren çözüm ve destek topluluklarının oluşturduğu modelleri pilot bölgelerde uygulamaya başlayacaklarını duyuran Kıraç, kız çocukların bedensel ve duygusal olarak iyi halde olmaları, öğrenmeye kesintisiz devam edebilmeleri, oyundan ve eğlenmekten geri kalmamaları, baskı altında olmamaları ve gelecekleri ile ilgili karar sahibi olmalarını sağlayacak bir ekosistemi oluşturmak için yola çıktıklarını hatırlattı.


5,0/(1)
09 Ekim 2022 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler