ARZUM, “EKONOMİDE VE SPORDA DAHA FAZLA KADIN” DİYOR

Oluşturma Tarihi : 23 Kasım 2020 Pazartesi

“Sen dokunursun değişir dünya!” mottosuyla marka yolculuğuna 54 yıldır devam eden küçük ev aletleri sektörünün önde gelen markalarından Arzum, kadın istihdamı ve fırsat eşitliği konularında ve kadına duyarlı projeleri ile ön plana çıkıyor.

Arzum, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın bu yıl 12. kez sponsorluğunu üstlendi.

ARZUM, “EKONOMİDE VE SPORDA DAHA FAZLA KADIN” DİYOR

Elektrikli küçük ev aletleri sektörünün öncü kuruluşlarından ARZUM,  sosyal sorumluluk projelerinin de parlayan yıldızları arasında yer alıyor. Satranç sporuna gönül vermiş kadınlarımıza, genç kızlarımıza 2009 yılından bu yana destek veriyor. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın bu yıl 12. kez sponsorluğunu üstlenen Arzum, satrancın desteklenmesi gerektiği ve küçük yaşlardan itibaren çocukların bu spora teşvik edilmesinin önemli olduğu bilinciyle, ‘Satrançta da Arzum Var!’ diyerek, kadınları bu alanda da destekliyor.  Sponsor oldukları ilk günden bugüne şampiyonada yarışan kadın sporcu sayılarında iki kattan fazla bir artış olması Arzum’un heyecanını da ikiye katlıyor.

ARZUM, “EKONOMİDE VE SPORDA DAHA FAZLA KADIN” DİYOR12 yıldır devam eden sosyal sorumluluk projesiyle alakalı konuşan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat KOLBAŞI; “Sporcu sayılarımızdaki rekor artışla görüyoruz ki; desteklerimizle her geçen gün satranca olan ilgi artıyor ve biz de amacımıza ulaşıyoruz. Bu sayıların teşvik ve farkındalıkla ilerleyen yıllarda artacağını ve erkek-kadın sporcu sayısı arasındaki farkın da azalacağını düşünüyorum ve umuyorum. Satranç, insanların büyük resme bakıp daha sonra kendi hayat yollarını bulmakta stratejik düşünmeyi geliştirdiği için çok önemli bir spor. Biz bu yüzden gençlerin satranç oynamalarına çok önem veriyoruz ve 12 yıldır destekliyoruz.” diyerek markanın projeye bakışını özetliyor.

Arzum kadın istihdamı konusunda da aktif rol oynayan değerli markalar arasındaki yerini alıyor. Hayatın her alanında olduğu gibi çalışma hayatında da kadın ve erkek eşitliğine inanan markada şu anda yüzde 39 oranında kadın çalışan var. Arzum’un bu konudaki en büyük hedefinin bu oranı hızla yukarıya çekip yüzde 50’lere yaklaşmak olduğuna vurgu yapan KOLBAŞI, “Kadın ve erkek çalışan sayısının dengeli olmasının iş hayatında verimli iş ortamı oluşturulması, sürdürülebilir iş sonuçlarına ulaşılması gibi sonuçları olduğu kanısındayım. Kadınların farklı bakış açılarına, stratejik değerlendirmelerine oldukça güvenen bir şirketiz. Kadınlarımızın her konuda, her alanda değerinin farkındalığına varması bizim için çok önemli. Şirket içinde de bu konuya yönelik birçok çalışma gerçekleştiriyoruz.” dedi.

ARZUM, “EKONOMİDE VE SPORDA DAHA FAZLA KADIN” DİYORArzum olarak, gerek sosyal medyadaki yorumlardan ve önerilerden, gerekse ailelerindeki kadınlardan duydukları ya da ihtiyaç olarak kaydettikleri her şeyi ilham olarak değerlendirdiklerini dile getiren Murat KOLBAŞI, Arzum’un, şirket içinden veya dışından herkesin fikirlerini iletebildiği ve bunların değerlendirildiği bir Fikir Atölyesi’nin olduğuna dikkat çekti. Kolbaşı; “Patent alınabilir bir fikir öneriyorsanız  bir bonus alabildiğiniz gibi, fikriniz ürünleşirse 5 yıl boyunca o ürünün satışından elde edilen kardan pay alabildiğiniz bir modelimiz var.” diyerek kadınların hayatını kolaylaştıran ürünler üretirken, kadın tüketicilerin tercihleri ve beklentilerini kendileriyle nasıl ve hangi alanlarda paylaştıklarını ve bu paylaşımları nasıl değerlendirdiklerini anlattı.

ARZUM HAKKINDA:

1930’lu yıllarda Konya’da başlayan hikayesiyle, bugün 40 ülkede ihracat yapan, Türkiye’nin önde gelen küçük ev aletleri markalarından Arzum; inovasyon ve tasarımı önceliği olmuş, samimi ve güvenilir bir marka olmanın haklı gururunu yaşıyor.

54 yıllık tecrübesiyle tüketicisine “sen dokunursun değişir dünya” mottosuyla seslenerek, onlara sahip oldukları değiştirme gücünü hissettirmeyi hedefliyor. Tüketicilerine, onların ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunarken, yeniliklerle hayatlarını kolaylaştırmaya ve onların yarattığı dönüşüme destek vermeye devam ediyor.

Doğaya ve doğadaki tüm canlılara karşı sorumlu bir marka misyonuyla faaliyet gösteren Arzum, sürdürülebilir iş modelinde üretimde kaynak tasarrufu ve geri dönüşüm gibi temel iki konunun üzerinde duruyor. E-atık konusuna büyük önem veren marka, e-atıkların atık toplama kutularına atılması için ‘Geleceğini Düşün Geri Dönüştür!’ diyerek, e-atık toplama merkezlerine atıklarını gönderiyor. Tedarikçileri konusunda oldukça hassas olan Arzum, bütün tedarikçilerinin çevre yönetmeliklerinde tam uyumlu olmasına çok önem veriyor.  Arzum, ürünlerinde de enerji regülasyonlarını çok iyi takip ediyor ve daha az enerji tüketen, daha az karbon ayak izi olan ürünler için efor harcıyor.

ARZUM, “EKONOMİDE VE SPORDA DAHA FAZLA KADIN” DİYOR


0/(0)
23 Kasım 2020 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler