GÜNSAN'LA ELEKTRONİK SEKTÖRÜNDE KADIN İSTİHDAMI ARTIYOR

Oluşturma Tarihi : 17 Kasım 2022 Perşembe

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Günsan Elektrik, sanayide kadınların gücünü artırma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılında 176 kadın çalışan sayısıyla Capital Dergisi “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasına katıldı ve “Sanayi Şirketlerinde Üretimde Kadın Gücü” listesinde üçüncü sırada yer aldı.

Günsan Elektrik, artan kadın istihdamı oranıyla her geçen gün hedeflerine yaklaşıyor. 2021’de iş gücüne yeni katılımlarla Günsan’ın kadın çalışan sayısı 176 olurken, üretimdeki kadın çalışan sayısı yüzde 88,6’lık oranla 156’ya ulaştı. Bu gelişmeyle Günsan, Capital Dergisi tarafından 10 yıldır düzenli gerçekleştirilen “Kadın Dostu Şirketler” araştırması kapsamında “Sanayi Şirketlerinde Üretimde Kadın Gücü” listesinde üçüncü sırada yer buldu.

GünsanKadınTekGünsan Elektrik’in toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı iş yeri oluşturmaya odaklandığını vurgulayan Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Burcu Mungan, “Günsan olarak işe alımlarımızda, şirket içi terfi ve atamalarımızda, eğitim ve gelişim süreçlerimizde toplumsal cinsiyet eşitliği için her seviyede ve her iş kategorisinde eşit temsili hedefliyoruz. Cinsiyet eşitliğini sağlama ve geleneksel rol dağılımına yönelik algıları ortadan kaldırma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Günsan’ın ödüllü “Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi” ile erkek işi olarak görülen bir alanda kadınlara yeni iş olanakları yarattıklarını da ifade eden Burcu Mungan, “Hayatı Aydınlatan Kadınlar projemizin devamı niteliğinde sektörümüzde kadın gücünü vurgulayacak ve farkındalık yaratacak projelerimizin hazırlıklarını sürdürüyoruz” dedi.


4,0/(1)
17 Kasım 2022 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler