EOSB VE BAYCAN ELEKTRİK KADIN İSTİHDAMI İÇİN EL ELE VERDİ

Kategori : Enerji
Oluşturma Tarihi : 06 Mart 2023 Pazartesi


Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Baycan Elektrik arasında kadınların sanayideki istihdam edilebilirliğini artırmak amacıyla hazırlanan “Üretim ve Beceri Odaklı Kadın Sosyal Gelişim Atölyesi” farkındalık projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Baycan Elektrik kadınların iş yaşamına daha fazla katılımını sağlamak hedefiyle bir proje hazırladı. Projenin protokolü Eskişehir OSB Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Baycan Elektrik A.Ş. Genel Müdürü Engin Yılmaz’ın katılımıyla imzalandı.

Bu proje ile sosyal-ekonomik destek alan kadınların üretim sektörünü tanımalarını, eğitimlerle mesleki beceri kazanarak meslek sahibi olmalarını ve istihdam edilebilirliklerini artırarak sosyal hayata katılımlarını hedeflediklerini belirten Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, projenin sanayiyi ve toplumun dezavantajlı kesiminde yer alan kadınları buluşturan sosyal içermeye sahip olduğunu ve istihdam edilebilirliği artıracağını dile getirdi.

Nadir Küpeli konuşmasına şu şekilde devam etti: “Proje, istihdam edilebilirliğin süreklilik sağlaması amacıyla sürekli yaşayan bir model olarak kurgulanmıştır. Atölye çalışmaları ve doğrudan istihdam çalışmaları; Eskişehir OSB, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığı ve İŞKUR iştirakiyle aynı zamanda protokol imzaladığımız Baycan Elektrik iş birliği ile gerçekleşecektir.”

Sanayide iş gücünün yüzde 25’ini kadınların oluşturduğuna dikkat çeken Küpeli, Eskişehir OSB olarak ‘Üreten Eskişehir Güçlü Türkiye’ mottosuyla hareket ettiklerini ve kadınların işgücüne katılım oranlarını artırılmasını her zaman desteklediklerini de aktardı. Projenin özellikle dezavantajlı kesim özelinde bu işgücü ihtiyacına katkı sağlamayı amaçladığının da altını çizen Küpeli, “Sürdürülebilir kalkınma günümüzde sadece ekonomik değil çevre ve sosyal etkenleri de içine alan bir anlayış olup insanı merkeze alan bir kalkınma yaklaşımıdır. Sosyal ve ekonomik gelişme bir arada telaffuz edilmektedir. Proje sosyal içerme ve sanayi iş birliğine örnek olup bölgede ekonomik kalkınmanın önemli bir parçasını oluşturacaktır” diyerek sözlerine son verdi.

Baycan Elektrik A.Ş. Genel Müdürü Engin Yılmaz ise firma olarak böylesi önemli bir projenin paydaşı olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. İstihdama yönelik projelerin her zaman destekçisi olduklarını da belirten Yılmaz, “Kadınlarımız yaşamın her alanında, sabrı, sevgisi, fedakârlığı ve çalışkanlığı ile toplumun en önemli bireyleridir. Firma olarak Kadınlarımızın toplumda her yönüyle güçlü olmasına her alanda destek olduk ve bu alandaki çalışmalarımızı tüm gayretlerimizle sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.0/(0)
06 Mart 2023 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler