FENERBAHÇE KADIN FUTBOL TAKIMI SPONSORU:PETROL OFİSİ

Kategori : Enerji
Oluşturma Tarihi : 08 Ekim 2022 Cumartesi

Petrol Ofisi, Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde yer alan Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın isim ve forma göğüs sponsorluğunu üstlendi.

Petrol Ofisi, Türk futbolunun önemli temsilcilerinden Fenerbahçe Spor Kulübü ile kadın futbolunun gelişimi için güçlerini birleştirdi. Bu doğrultuda, Petrol Ofisi ile Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı arasında bir sponsorluk anlaşması imzalandı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde 5 Eylül 2022 tarihinde düzenlenen imza töreni, Petrol Ofisi CEO’su Mehmet Abbasoğlu, Petrol Ofisi CMO’su Sinan Seha Türkseven, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Ç. Kızılhan, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi M. Kemal Danabaş ve futbolcuların katılımıyla gerçekleşti.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı, 2022-2023 sezonundan itibaren Fenerbahçe Petrol Ofisi adıyla ligde şampiyonluk mücadelesi verecek. Türk futbolunun farklı alanlarının gelişimine destek vermeye devam eden Petrol Ofisi, imzalanan sözleşme ile Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın isim ve forma göğüs sponsorluğunu üstlendi. Petrol Ofisi, 2021-2022 sezonunda büyük bir çekişmeye sahne olan Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’na 2022-2023 sezonundaki mücadelesine destek olacak.

“Kadın futbolunun gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz”

İmza töreninde konuşan Petrol Ofisi CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “81 yıllık köklü bir marka olarak, 115 yıllık geçmişi ve başarılarıyla spor dünyamızın en büyük kulüplerinden Fenerbahçe ile, kadın futboluna değer katacak bir sponsorluk anlaşması yapmaktan büyük bir onur duyduğumu belirtmek isterim. Toplumsal hayatın tüm alanlarında kadınların gücüne, yaratıcılığına ve zekasına güveniyoruz. Bu nedenle de büyük şirket olmanın sorumluluklarından biri olarak gördüğümüz, cinsiyet eşitliği ve spora olan katkılarımızın üstüne yenilerini ilave ederek arttırmaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, kadınların sosyal ve ekonomik açıdan erkeklerle eşit olmadığı coğrafyalar, yerinde saymaya hatta geri kalmaya mahkumdur” dedi.

“Petrol Ofisi ile futbol oynamak isteyen kadınlara ve kız çocuklarına
ilham olmaya, onları hayallerine bir adım daha yaklaştırmaya devam edeceğiz”

Geçen sezon sponsorlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Ç. Kızılhan, “Bugün yeni bir sponsorumuz ailemize katılıyor. Kuruluşunun ilk yılında mücadelesiyle bizleri gururlandıran, önümüzdeki yıllarda göstereceği başarılı performansların güçlü sinyallerini veren takımımızın bu sene en büyük destekçisi Petrol Ofisi olacak. Geçtiğimiz yıl Kadın Futbol Takımımızı kurarken, amacımızın yalnızca sportif başarı olmadığını, kadınların sporun ve hayatın her alanında güçlenmesi için kadın futbolunun da bir araç olduğuna inandığımızı söylemiş, Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlara ve kız çocuklarına ilham olacak kadın futbolcular yetiştirmeyi kendimize amaç edinmiştik. Bu sene de Petrol Ofisi ile amaçlarımızı ve hedeflerimizi güçlendirdik. Umuyoruz ki sektörün güçlü ismi Petrol Ofisi ile birlikte bu hedeflerimiz güçlenerek devam edecek, hayallerinde futbol oynamak isteyen kadınlara ve kız çocuklarına ilham olmaya, onları hayallerine bir adım daha yaklaştırmaya devam edeceğiz. Kadınların Türk futbolunda güçlenmesi için yanımızda olan Petrol Ofisi ailesine teşekkür ediyor, bu sezon mücadelesini Fenerbahçe Petrol Ofisi olarak sürdürecek takımımıza başarılarla dolu bir sezon biliyorum” şeklinde konuştu.

“Kız çocuklarının hayal ettikleri yeşil sahaya çıkabilmeleri için buradayız"

Fenerbahçe’nin 1. Dünya Savaşı, Petrol Ofisi’nin de 2. Dünya Savaşı’nda ülkenin en zor anlarında çok önemli sorumluluklar üstlendiklerini, çok önemli katkılarda bulunduklarına vurgu yapan Petrol Ofisi CMO’su Sinan Seha Türkseven, “Fenerbahçe gibi köklü bir spor kulübüyle yolumuzun kesişmesi de bir tesadüf değil elbette. Hem Petrol Ofisi hem de Fenerbahçe Spor Kulübü, kuruldukları ilk günden bu yana faaliyetleri ile imza attıkları başarılar ve güçlü adımlarla Türkiye’nin gelişimini destekleyen köklü ve önemli iki marka. Türk sporunun en değerli kulüplerinden biri ile kadın futbolunun gelişimi için böyle bir anlaşmaya imza atmayı, iki büyük markanın Türkiye’nin geleceğine doğru çıktığı bir yolculuk, bir güç birliği olarak görüyoruz.. Biz de tüm bu veriler ışığında, bu sponsorluk desteği ile kadın futbolunun gelişimine destek olmayı ve aynı zamanda ülkemizde futbolun ‘erkek sporu’ olarak görülme algısını kırmayı amaçlıyoruz. Dünyada hiçbir meslek ya da spor erkek tekelinde olmamalı…” dedi.


5,0/(1)
08 Ekim 2022 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler