KÜTAHYA PORSELEN KADINLARLA LOJİSTİK ÜSSÜ KURDU

Oluşturma Tarihi : 11 Ocak 2021 Pazartesi

BU İŞYERİNDE PAKETLEMEDEN YÜKLEMEYE KADAR TÜM ÇALIŞANLAR KADIN

Dinamik yapısı, değişime ve gelişime açık yönetim anlayışı, inovatif düşünme becerisi ile rakipleri arasında gözle görünür bir fark yaratan NG Lojistik, kadın istihdamı konusunda özel bir adım attı.  Bu adım erkek yoğun bir sektör olarak bilinen lojistik sektöründe örnek bir yapı oluşturdu.

Kütahya Porselen genel geçer kuralların çiğnendiği bir lojistik fabrikasını hayata geçirdi. Bilinenin aksine bu lojistik fabrikasında sadece kadın çalışanlar bulunuyor. Paketlemeden yüklemeye ve forklift sürücülerine kadar tüm departmanlarında 180 kadının çalıştığı NG Lojistik fabrikasında paketlenen ürünler 72 ülkeye ihraç ediliyor. İnovasyona verdiği önemle, yenilikçi ve dinamik yapısıyla tanınan Kütahya Porselen yine bir yenilik yaptı, oluşturduğu lojistik fabrikasıyla yine bir ilke imza attı.

KÜTAHYA PORSELEN KADINLARLA LOJİSTİK ÜSSÜ KURDU“KADIN İSTERSE BAŞARIR”

Toplum algısında hızla değişmesi gereken erkek işi – kadın işi tanımları, ayrıştırmalarının gereksiz olduğunu gözler önüne koyan NG Lojistik, kadının isterse her işin üstesinden gelebildiğini 180 kadın çalışanı ile bu lojistik üssünde fevkalade ortaya koyuyor.

KÜTAHYA PORSELEN Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli: “Bu anlamlı proje, kıymetli babam, Kurucu Başkanımız Sn. Nafi Güral’ın hayaliydi ve geçen yıl hayata geçirdik. Kadınların potansiyelini ön plana çıkartmak ve ‘kadın isterse başarır’ı göstermek istedik. İyi ki de yapmışız!” diyerek projeyi hayata geçirmekten dolayı duydukları mutluluğu aktardı.

Kadınların ailelerini geçindirmek için var gücüyle çalıştıklarına dikkat çeken Sürmeli, aynı zamanda NG Grupolarak işe alım sürecinde eşit özelliklere sahip olunması durumunda kadın adaylara her zaman öncelik verdiklerini de belirtti.

Fabrikanın Tüm Sorumluluğu Kadınların Omuzlarında

Fabrikanın işleyişinden kısaca bahseden Sema Güral Sürmeli sözlerine devam etti: Dünyada az örneği bulunan bu fabrika Kütahya’mızda, NG Lojistik’te faaliyet gösteriyor. NG Lojistik şirketimizde 180 kadın çalışanımız, ürünlerimizin damga uygulamalarından paketlenmelerine kadar birçok işlemi yapıyorlar. Bu işlemler robotlar vasıtasıyla gerçekleşiyor ve robotların hareketlerini kontrol eden panellerin kullanımı dâhil tüm uygulamalar kadın çalışanlarımızın sorumluluğunda. KÜTAHYA PORSELEN KADINLARLA LOJİSTİK ÜSSÜ KURDUÜrünleri otomatik paketleme hatlarında paketledikten sonra paketlenen ürünleri lojistik şartlara uygun olarak palet haline getiriyorlar ve sevke hazır hale gelen ürünleri kamyonlara, tırlara ve konteynerlere yüklüyorlar. Sevk edilmek üzere hazırlanan ürünlerin ise %80’i dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. NG Lojistik’te çalışan kadınlarımızın emekleri hem NG şirketlerine hem de ülkemize değer katıyor.”

NG Grubu’nda çalışan 3418 kişinin kadın ortalamasının yüzde 25, bunların içinde beyaz yaka kadın oranının yüzde 35 ve yönetici kadın oranının yüzde 50 civarında olduğuna da değinen Sürmeli, icra kurulunda 5 üyenin 3’ünün kadın olduğunu söyledi. Sürmeli sözlerini şöyle tamamladı: “Kadın çalışanları üst kademe yönetim pozisyonlarına ulaşmaları için de sonuna kadar destekliyoruz.”

Kütahya Porselen Hakkında:

1970 yılında temelleri atılan Kütahya Porselen’in özelleşme sonrasında, finansman-yatırım eksikleri tamamlanmış ve teknik anlamda büyük atılımlar yapılıp Ar-Ge birimi oluşturulmuştur. Yalnızca porselen üretiminde değil porselen makineleri üretiminde de uzmanlaşan marka anahtar teslim fabrika yaparak, know-how verme yeteneğine sahiptir. 1990’lı yıllarda başlayan atılımı ile bugün 52 ülkede Kütahya Porselenürünleri tüketicilere ulaşmaktadır. Kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra, ABD, Kanada, Japonya dev pazarlara ürün sunmaktadır. Türkiye’de ise 35 mağazası ile 6 bin noktada tüketicisiyle buluşan Kütahya Porselen, yalnızca porselen yemek takımlarıyla değil, porselen obje ve sofra tasarım aksesuarları ile de müşteri odaklı çalışmalarının ürünlerini yansıtmaktadır.

NG Lojistik Hakkında:

NG Lojistik Pazarlama Yatırım ve Gayrimenkul A.Ş. 2013 yılında kurulmuştur. Bünyesine kattığı farklı alanlardaki şirketleri ile gelişimine hız katan NG Lojistik Pazarlama Yatırım ve Gayrimenkul A.Ş.’nin faaliyetleri makineden inşaata, bilgi işlem teknolojilerinden reklam ve organizasyona kadar geniş bir alana yayılmaktadır. 2014 yılı itibariyle NG Lojistik, Bilgi Teknolojileri, Taps Ajans, NG Makine, NG Maden olmak üzere dört ana birimde faaliyet göstermektedir. Çatısı altındaki şirketlerin gelişimi, üretimi ile Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan NG Lojistik Pazarlama Yatırım ve Gayrimenkul A.Ş. teknolojinin takipçisi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla alanında ilerlemeye devam etmektedir.


5,0/(1)
11 Ocak 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler