HALKBANK’TAN KADIN GİRİŞİMCİYE TAM DESTEK

Kategori : Finans
Oluşturma Tarihi : 04 Eylül 2021 Cumartesi

Kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla “Kadın Girişimci Kredi Paketi” projesini hayata geçiren Halkbank, beş ay içinde yaklaşık 44 bin kadın girişimciye 4 milyar TL’yi aşan kredi desteği verdi.

Malatya’da düzenlenen Üreten Kadınlar Toplantısı’nda güncel verileri duyuran Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Doğu Anadolu Bölgesi’nde kredi desteğini yatırıma, üretime ve istihdama dönüştüren kadın girişimcilerden örnekler paylaştı. Halkbank, söz konusu kadın girişimci destekleri ve cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla uluslararası arenada iki altın ödüle layık görüldü.

Halkbank Üreten Kadınlar Toplantıları’nın 7’ncisi; Bursa, Antalya, Gaziantep, Trabzon, Samsun ve Konya’dan sonra Malatya’da gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Meltem Acet’in üstlendiği bu etkinlikte, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Kadın Girişimci Kredi Paketi’nin yarattığı başarıyı duyurdu.

HALKBANK’TAN KADIN GİRİŞİMCİYE TAM DESTEKKadınlar, Halkbank desteği ile örnek alınacak atılımlar gerçekleştiriyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden bu yana yaklaşık 44 bin kadın girişimcinin Halkbank kredi paketinden faydalandığını ve 4 Milyar TL’yi aşkın kredi hacmi oluştuğunu belirten Osman Arslan, destek paketinin sağladığı ivmeyle kadınların oldukça başarılı atılımlar gerçekleştirdiğine de dikkat çekti. Aslan, “Örneğin Malatya’da bir girişimcimiz, bankamızdan kullanmış olduğu krediyle gastronomi sektörüne yatırım yaparak, 350 kişilik kapasiteye sahip bir restoranı hizmete açmıştır. Elazığ ilinden bir iç mimar girişimcimiz ise dekorasyon sektöründe faaliyet gösterirken, kadın girişimci kredimizle CNC tezgahı alarak imalata başlamıştır. Desteğimizin yatırıma, üretime ve istihdama dönüştüğüne tanık olmaktan çok mutluyuz. ”diye konuştu. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Kadın Girişimci Kredi Paketi’ne yoğun ilgi gösterildiğini ifade eden Aslan, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki 14 ilden 1.500’ü aşkın kadın girişimcinin kredi desteğinden faydalandığını ve bölge özelinde 139 milyon TL’lik kredi hacmine ulaşıldığını da sözlerine ekledi.

Kadın girişimci desteklerine iki altın ödül

Halkbank, kadın girişimci destekleri ve cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla uluslararası arenada iki altın ödüle birden layık görüldü. Osman Arslan, “Tüm dünyadan finans ve bankacılık sektöründen kurumların yarıştığı International Business Awards ödül programı çerçevesinde toplam 20 ödül alan bankamız, iki altın ödülü kadınlarla ilgili çalışmalar kapsamında aldı. Bu ödüllerle Türkiye’nin kadın destekleri konusunda uluslararası alanda anılmasından gurur duyuyoruz.” bilgisini paylaştı.

HALKBANK’TAN KADIN GİRİŞİMCİYE TAM DESTEK‘İlham Veren Kadınlar’ ve ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ başlıklı paneller düzenlendi

Halkbank Üreten Kadınlar Malatya Toplantısı’nda Kadın Girişimci Kredi Paketi’nden faydalanan kadınları temsilen Doğu Anadolu Bölgesi’nden 15 kadın girişimciye, üretkenliklerini desteklemek adına kredileri sembolik olarak takdim edildi. Ardından “İlham Veren Kadınlar” ve “Gelecek İçin Sıfır Atık” başlıklı paneller düzenlendi.

Zeynep Türkoğlu’nun moderatörlüğünde düzenlenen ‘İlham Veren Kadınlar’ paneline konuşmacı olarak Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Madame Mai Çikolata Kurucusu Şeyda Sönmez Ebren, Kars Kaz Evi Kurucusu Nuran Özyılmaz ve Sereteks Yapı Kimyasalları Kurucusu Makine Mühendisi Nesrin Eken katıldı. Nilüfer Batur’un moderatörlüğünde düzenlenen ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ panelinde ise konuşmacı olarak Malatya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Fahri Başkanı Hafize Gürkan, çini ve cam sanatçısı Adalet Yılmaz Aslan, Sıfır Atık Kampanyası İl Yöneticisi Zehra Mine Öner ve İmmunflex Kurucusu Tijen Ziyalyer aldı.


0/(0)
04 Eylül 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler