DÜNYA ÇAPINDAKİ İLK ‘EŞ FORMA’ KAMPANYASI BAŞLADI

Kategori : Genel
Oluşturma Tarihi : 11 Ağustos 2021 Çarşamba

Voleybolcular cinsiyet eşitsizliğine formalı yanıt verdi

Uluslararası Voleybol Federasyonu ve CVC Capital Partners ile Voleybol Dünyası, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratacak özel bir çalışmaya imza attı.

Uluslararası Voleybol Federasyonu ve CVC Capital Partners ile Voleybol Dünyası sporcuların cinsiyet eşitliğini savunacakları, dünyadaki ilk ‘Eş Forma’ kampanyasını başlattı. Eş Forma girişimi, voleyboldaki en iyi oyuncuların kendi adlarının ve karşı cinsten bir oyuncunun adının yer aldığı özel baskı formayı giymesiyle başlatılacak.

DÜNYA ÇAPINDAKİ İLK ‘EŞ FORMA’ KAMPANYASI BAŞLADIDÜNYA ÇAPINDAKİ İLK ‘EŞ FORMA’ KAMPANYASI BAŞLADI

Aynı forma numarasını paylaşacak kadın ve erkek oyuncular, Voleybol Milletler Ligi (VNL) 2021 Finalleri’nde ilk kez birbirlerinin isimlerini gururla formalarında taşıdılar. Finallerde voleybol sporunun, oyuncuların ve taraftarların spor dünyasında sıklıkla rastlanan cinsiyetler arası eşitsizliğe meydan okumaya çalıştığını vurgulamak için özel üretim formalar giyilecek.

Türkiye’den Eda Erdem de Kampanyada

Aralarında Türkiye’den Eda Erdem’in de bulunduğu üç çift oyuncu, ilk Eş Forma elçileri olarak belirlendi. Buna göre; Eda Erdem ve Nimir Abdel-Aziz (Hollanda) 14 numaralı, Lauren Carlini (ABD) ve Facundo Conte (Arjantin) 7 numaralı, Natalia Goncharova (Rusya) ve Wallace de Souza (Brezilya) ise 8 numaralı Eş Forma’yı paylaşacak.

Proje kapsamında, voleybolda, eşit para ödüllerine sahip olan ve eşit izlenme rakamlarına ulaşan kadın ve erkek üst düzey turnuvaları ile spor genelinde eşit bir oyun alanı geliştirilmek amaçlanıyor. Gelişmek için her zaman yer olduğunun farkında olan Voleyball World, voleybol sporunda Eş Forma girişimiyle bu durumu düzeltmeyi ve cinsiyet eşitliği için bir puan daha almayı hedefliyor.


0/(0)
11 Ağustos 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler