HEPSİBURADA “GİRİŞİMCİ KADINLARA TEKNOLOJİ GÜCÜ” PROGRAMI İLE ULUSLARARASI ÖDÜL ALDI

Kategori : Genel
Oluşturma Tarihi : 11 Mayıs 2021 Salı

40’a yakın kategoride, 50 milyonu aşkın ürün çeşidiyle aylık 200 milyondan fazla ziyarete ev sahipliği yapan Türkiye’nin online alışveriş sitesi Hepsiburada, “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” programıyla uluslararası ölçekte fark yaratan markaları ve projeleri ödüllendiren The Global Business Excellence Ödülleri’nde “Üstün İş Ödülü”ne layık görüldü.

HEPSİBURADA “GİRİŞİMCİ KADINLARA TEKNOLOJİ GÜCÜ” PROGRAMI İLE ULUSLARARASI ÖDÜL ALDIE-ticaret platformu Hepsiburada, 2017 yılında kadınların ekonomiye katılımlarına ve e-ticarette güç kazanmalarına katkı sağlamak için başlatılan başlattığı ve bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimciye destek sağladığı “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı” ile The Global Business Excellence Ödülleri’nde “Üstün İş” (Outstanding Business) kategorisinin kazananı oldu.

Hepsiburada’nın, daha fazla kadını e-ticaret sektöründe var olmaya teşvik ederek Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağladığını ve global uygulamalara örnek olduğunu vurgulayan The Global Business Excellence jürileri, “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı” sayesinde, platform üzerindeki işletmelerin oranının %6’dan %25’e yükselmesinin ve kadınların sağladığı ticari başarının, projenin niteliğinin önemli bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. Jüri üyeleri ayrıca, Hepsiburada’nın, Türkiye’deki girişimci kadınların el emeği ürünlerine ekonomik değer kattığını ve finansal hedeflerini geliştirme imkanı sağladığını ifade etti. Bu doğrultuda ekonomiye sunulan katma değerin de umut verici olduğunun altını çizen jüriler, sağlanan toplumsal faydanın yanı sıra, kadınların ekonomiye katılımlarına destek verip eşitliğe katkı sunduğu için Hepsiburada’yı tebrik ettiler.

HEPSİBURADA “GİRİŞİMCİ KADINLARA TEKNOLOJİ GÜCÜ” PROGRAMI İLE ULUSLARARASI ÖDÜL ALDIHepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, kadınların ekonomiye katılımlarını desteklemek amacıyla hayata geçirdikleri “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” programının aldığı prestijli ödülün mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Program kapsamında bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimcinin hayallerine destek olma fırsatı bulduklarını da aktaran Erturan sözlerini, “Teknoloji gücümüzü seferber ettiğimiz bu programla ülkemizin sürdürülebilir ekonomik büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak kadın girişimcilere olan desteğimizi sürdürmeye her daim devam edeceğiz. Bu ödülü almamıza vesile olan herkese teşekkür ederim.” diyerek sonlandırdı.

81 ildeki Girişimci Kadınlara destek

Girişimci Kadınlarla Teknoloji Gücü programı; sunduğu birçok destek ve Hepsiburada’dan aldığı teknoloji gücü ile Türkiye’nin 81 ilindeki 19 binden fazla girişimci kadına ve 50 kadın kooperatifine ulaştı. Programa dahil olan kadın girişimcilere, Hepsiburada’nın aylık 200 milyondan fazla ziyareti ağırlayan ekosisteminde mağaza açma, indirimli komisyon oranlarından faydalanma, reklam ve pazarlama desteği, eğitim ve indirimli kargo imkanı gibi destekler sunuluyor. Pandemi döneminde girişimci kadınlar programın sunduğu desteklerle siparişlerinde %65’lik artış sağlarken, bugüne kadar %95’i satış başarısı gösterdi ve işlerini 98 kat büyüttüler.


0/(0)
11 Mayıs 2021 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler