DOMİNO’S’TAN KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEYEN PROJE

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 10 Haziran 2021 Perşembe

Pizza denildiğinde akla ilk gelen markalardan Domino’s, 15 bin tohum topu atışı yapmak için 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ecording ile iş birliği yaptı. Proje kapsamında, kırsal alanlarda yaşayan kadınlar tarafından üretilen tohumların kullanılması ile hem kadın istihdamına hem de çevreye faydalı olunması hedefleniyor.

DOMİNO’S’TAN KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEYEN PROJEDomino’s, iklim değişikliğini ve gittikçe daha da hissedilen etkilerini durdurmak için küresel iklim krizine karşı, sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim ecording ile iş birliği yaptı. Kadın istihdamının da desteklendiği projede, el emeği tohum topları, ecording tarafından geliştirilen ecoDrone’larla ekim ayında toprağa atılacak.

1.2 trilyon ağaca ihtiyaç var

Domino’s, dünyanın en büyük sorunlardan iklim değişikliğiyle mücadelede en etkili yöntemlerden biri olan ağaçlandırma için kolları sıvadı. Dünyanın bu global problemi durdurabilmek için 1.2 trilyon ağaca ihtiyacı olduğu ama geleneksel yöntemlerle de ne yazık ki bu sayıya ulaşmanın neredeyse imkansız olduğu biliniyor. Bu nedenle ecoDrone‘larla ihtiyaç duyulan sayıya ulaşmak hedefleniyor. Ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara, havadan tohum topu atışları gerçekleştiriliyor. Domino’s işte bu proje ile tohum toplarını, insan elinin ulaşamadığı zor alanlardaki toprakla bir araya getiriyor.

DOMİNO’S’TAN KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEYEN PROJEProje kadın istihdamını destekliyor

Marka, bir taraftan tohum toplarıyla Türkiye’nin yeşermesinin heyecanını yaşarken, diğer taraftan tohum üretiminin küresel iklim krizinden ekonomik ve sosyolojik açıdan doğrudan etkilenen, kırsal alanlarda yaşayan kadınlar tarafından üretilmesinin sevincini yaşıyor. Çünkü tohum topları kadınlara gelir imkanı sağlıyor.

Domino’s, kırsalda yaşayan kadınların ürettiği 15 bin tohum topunu doğa ile buluşturup daha yeşil bir Türkiye’yi gelecek nesillere miras bırakırken aynı zamanda kadın istihdamına da katkı sağlamış oluyor.


0/(0)
10 Haziran 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler