EDENRED TÜRKİYE; SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN “İDEAL İNSAN, İDEAL DÜNYA VE İDEAL GELİŞİM” DİYOR

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 05 Ocak 2021 Salı

IDEALDAY projesi kapsamında her yılın 1 gününü çeşitli sosyal sorumluluk projeleri için çalışan EDENRED çalışanları dünya genelinde 48 ülkede dayanışma ve yardımlaşma eylemi gerçekleştiriyor. Ayrıca  Edenred Türkiye kadın çalışanlarından kurdukları yelken takımı ile hem kadınlara yelken sporunu sevdirmeyi hem de yarışmadan kazanılan gelir ile gönüllülük esaslı destek çalışmalarını sürdürüyor.

EDENRED TÜRKİYE; SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN “İDEAL İNSAN, İDEAL DÜNYA VE İDEAL GELİŞİM” DİYORKurumsal Sosyal Sorumluluk Ticket Restaurant Yemek Kartı, Ticket Car Akaryakıt Çözümleri ve Ticket Compliments Hediye Çekleri olarak hayatımızda yer edinen Ederned Türkiye, gonüllü hareket Kadın Yelken Takımı ile hem çalışanlarına hem de topluma ışık oluyor.

Edenred, dünyada sağlıklı beslenme, obezite ile savaş, çevre korunması ve  toplumsal dayanışma gibi farklı alanlarda sosyal sorumluluk faaliyetlerini sürdürürken markanın Türkiye ayağındaki Ederned Türkiyebaşarının ilk anahtarının ‘insan’ olduğu bilinciyle ‘iş dünyasını herkes için daha iyi bir yer haline getirme’ misyonunu birleştiriyor. Bu taahhüt, grubun kurumsal sosyal sorumluluk politikasının temel unsurları olan ‘İdeal İnsan, İdeal Dünya ve İdeal Gelişim’ kavramlarını da oluşturuyor. Bu bağlamda sürdürülebilir bir dünya hedefiyle kurumsal sosyal sorumluk projelerinde var olmak marka için büyük önem taşıyor.

EDENRED TÜRKİYE; SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN “İDEAL İNSAN, İDEAL DÜNYA VE İDEAL GELİŞİM” DİYOR“Kadın Yelken Takımı” ile AÇEV’e Destek

Edenred Türkiye, kurduğu “Kadın Yelken Takımı” ile bir dayanışma ve yardımlaşma penceresi daha açtı.Kadın çalışanlarının katılımıyla Kadın Yelken Takımını oluşturan ve bu takım ile yelkenlerini iyilik adına açan Ederned Türkiye, bu kapsamda sosyal sorumluluk projelerine destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde 2019 yılının Eylül ayında İstanbul’da Caddebostan açıklarında gerçekleşen Deniz Kızı Yelken Kupası’nda yarıştı.

Kadınların yelken sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve geliştirmeyi, yeni sporcular yetiştirmeyi ve kamuoyunda yelkene olan ilgiyi arttırmayı amaç edinen, Türkiye’nin ilk ulusal yelken kupası olma özelliği taşıyan ve geçtiğimiz yıl 4’üncüsü düzenlenen Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda Ederned kadın çalışanları, ikincilik kupasının sahibi oldu. Özge İmre, Pınar Açıköz, Kübra Öner, Sema Ayık, Burcu Ünlü, Burcu Bozkurt ve Şebnem Gökdeniz’den oluşan Edenred Kadın Yelken Takımı, bu büyük başarıdan doğan mutluluğu iyilik hareketi ile pekiştirerek yarıştan elde edilen gelirin büyük bir kısmını Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na (AÇEV) bağışladı.

EDENRED TÜRKİYE; SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN “İDEAL İNSAN, İDEAL DÜNYA VE İDEAL GELİŞİM” DİYOREdenred’in dayanışma ve yerel toplulukları destekleme eylemleri günü: Idealday

Idealday kapsamında, şirketin faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki Edenred çalışanları  gönüllü olarak bir iş gününü birbirinden değerli ve anlamlı sosyal sorumluluk projelerine ayırıyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştiren Idealday 2020; dünya çapında 48 şirketin, 88 girişimin katılımı, 97 sivil toplum kuruluşunun desteği ile gerçekleşti. Toplam 3,501 Edenred çalışanı, bir çalışma gününü şirketçe belirlediği bir sosyal sorumluluk projesinde çalışarak geçirdi ve toplamda 168,231 Euro bağış toplandı. Idealday 2020’de Edenred Türkiye ekibi olarak “Derin Yoksulluk Ağı” ve “Acil İhtiyaç Projesi Vakıfları” ile işbirliği içinde ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze katkıda bulunmak için bilgisayar, kitap, kırtasiye, oyuncak ve kıyafet bağışlama projelerini hayata geçirdiklerini dile getiren Edenred Türkiye İK Direktörü Canan Soybakış, aynı zamanda Kurtaran Ev Derneği ile minik dostlarımız için hayvan barınakları inşa ederek onların yaşam koşullarını iyileştirebilmeye yönelik çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

EDENRED TÜRKİYE; SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN “İDEAL İNSAN, İDEAL DÜNYA VE İDEAL GELİŞİM” DİYOR
Soybakış,
Idealday kapsamında 2019 yılında ise Tema Vakfı ile Belgrad ormanında doğayı koruma amacıyla çöp toplama etkinliğini gerçekleştirmiştik. Bunun yanı sıra görme engelli vatandaşlarımız için GETEM çatısı altında yürüttüğümüz gönüllü okuyuculuk çalışmalarımız da devam ediyor. Bu faaliyetlerimize ek olarak tüm dünyadan Edenred çalışanlarının iyi bir amaç için koşmasını, yürümesini, bisiklet sürmesini veya yüzmesini teşvik eden ve 2017’den beri her yıl düzenlenen “Edenraid” etkinliğimiz kapsamında, sosyal sorumluluk projelerine imza atan kuruluşlarla ortak çalışmalar gerçekleştirerek onlara destek oluyoruz.” diyerek  Idealday kapsamındaki faaliyetlerden kısaca bahsetti. Pandemi döneminde sağlık çalışanları için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne korumalı gömlekler ve ateş ölçerler hediye ettiklerini de vurgulayan Soybakış, yine bu dönemde gerçekleşen İzmir depreminde depremzedeler için bağış topladık ve depremde yıkılan Cumhuriyet Apartmanı’nın ihtiyaçlarını karşıladıklarını da ekledi.

Edenred TürEDENRED TÜRKİYE; SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN “İDEAL İNSAN, İDEAL DÜNYA VE İDEAL GELİŞİM” DİYORkiye’de Özel Günlere Unutulmayacak Hediyeler

Toplum olarak önem verdiğimiz Anneler Günü, Babalar Günü, Dünya Kadınlar günü gibi hiçbir özel gün Edenred’de atlanmıyor ve kutlamalarda çalışanların bir iyilik hareketinin parçası olmasını sağlayarak onlara unutamayacakları bir hediye veriliyor. Bu kapsamda; Unicef, Darüşşafaka ve Koruncuk Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğine giderek çalışanlarına bu vakıfların bağış sonrası teşekkür sertifikalarından gönderim gerçekleştiriyor. Babalar Günü’nde erkek çalışanlarına babalar günü hediyesi olarak Darüşşafaka’ya, Anneler Günü’nde kadın çalışanlarına anneler günü hediyesi olarak Unicef’e bağışta bulunan şirket, Dünya Kadınlar Günü’nde ise kadın çalışanlarına gelirinin Girişimci Kadınlar Derneği’ne bağışlanacağı ufak hediyeler alıyor.

Edenred Türkiye Hakkında:

Türkiye’yi yemek kartı hizmeti ile tanıştıran bir marka olan Edenred Türkiye, yaklaşık 30 yıldır 25 bini aşkın kurumsal müşterisinin 1,5 milyonu aşkın çalışanına 45 bin üye restoran ve kafede, binlerce akaryakıt istasyonunda hizmet veriyor. “İş hayatınızın her gününde yanınızdayız” mottouyla yola çıkan Edenred Türkiye şirketlere verimli bir kurumsal gider yönetimi sağlıyor. Ticket Restaurant Yemek Kartı ile öğle yemeği harcamalarında, Ticket Car Akaryakıt Çözümleri ile akaryakıt alımlarında, Ticket Compliments Hediye Çekleri ile teşvik ve ödüllendirme programlarında şirketlere ve çalışanlara tasarruf sağlayan maka, tüm iş süreçlerinde dijitalleşme, Ar-Ge ve inovasyona öncelik vererek bu alanlardaki yatırımlarıyla sektöründe farklılaşıyor. Tüm alanlarda fırsat eşitliğini ve çeşitliliğini sağlamanın önemine inanıyor ve sosyal ve ekonomik açıdan başarılı olan toplumların temeli olduğunu düşününen Edenred Türkiye bu bakış açısını resmileştirmek amacıyla global düzeyde bir anlaşma olan “Çeşitlilik Bildirgesi”ni imzalayan şirketlerden biridir. Ederned Türkiye’nin, çalışanlarının yüzde 51’i kadın çalışanlar oluşturuyor.


0/(0)
05 Ocak 2021 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler