PİZZALAZZA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYOR

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 01 Nisan 2022 Cuma

Hızlı servis sektörünün yerli markası olarak faaliyet gösteren PizzaLazza, kadın istihdamı ve kadın girişimciliği konusundaki hassasiyeti ve aktif Franchising stratejisiyle kazandığı başarıyla büyümesini sürdürüyor. Şu ana dek 84’e ulaşan PizzaLazza restoranlarının kadın girişimci franchise oranı yüzde 45 seviyesinde ve artmaya devam ediyor.

Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoranlar alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren yerli pizza markası PizzaLazza, aktif Franchise stratejisiyle dinamik bir büyüme ivmesi sergiliyor. Mart ayında, 6 ilde 84 restoran ile hizmet veren ulaşan PizzaLazza, Ankara, Eskişehir ve İzmir’e de restoran açma planlarıyla 9 ilde faaliyetlerine devam etmeyi ve yılsonuna dek restoran sayısını 120’nin üzerine çıkarmayı planlıyor.

PİZZALAZZA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYOR

PizzaLazza ve SaloonBurger’in üst yöneticiliğine, bu yılın başında bankacılık sektöründen önemli bir transferle Esra Kıvrak getirildi. Kariyerinde KOBİ Bankacılığı, Girişimcilik ve Kadın Girişimciliği konularında da fark yaratan çalışmalara öncülük eden bir isim olan Esra Kıvrak, PizzaLazza ve SaloonBurger’in, son yıllarda çok hızlı bir büyüme gerçekleştirdiğini ifade etti. 2024 yılına kadar Türkiye genelinde yaygın markalar olmak için stratejik planlar hazırladıklarını belirten Kıvrak, temelleri 2014’de atılan PizzaLazza markası için aktif bir Franchise stratejisi izlediklerini ifade etti. Markanın değerlerine ve standartlarına mümkün mertebede sahip çıkan, markanın yüzü ve elçileri olan iş ortaklarıyla birlikte büyüdüklerini kaydeden Kıvrak, PizzaLazza bünyesinde yüksek kadın girişimci ve kadın istihdamı oranlarına sahip olmaktan duydukları gururu dile getirdi. Kıvrak, kadın girişimcilerin ve profesyonellerin gücüyle büyümenin, PizzaLazza’nın önemli bir özelliği olduğunu da belirtti.

PİZZALAZZA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYOR

Kadın franchise’lar için finansal okuryazarlık eğitimleri başlayacak

PizzaLazza bünyesinde kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla yapılan çalışma ve planlar kapsamında, Franchise ödemelerinde kadınlara pozitif ayrımcılık, kadın girişimcilere yönelik eğitimler ve kadınların çalışma hayatındaki ihtiyaçlarına yönelik destekler de yer alıyor. Kadın franchise’lara esnek ödeme planları ayrıcalığı tanıdıklarını vurgulayan Esra Kıvrak, bunun yanı sıra çok yakında yine kadın franchise’ları için finansal okuryazarlık eğitimlerine başlayacaklarının bilgisini verirken bu eğitimleri, müşteri yönetimi gibi farklı alanlarda da çeşitlendireceklerini bildirdi.

PizzaLazza kadın girişimciliği ve kadın istihdamını destekliyor

PizzaLazza bünyesinde kadın istihdam oranının, ülkemizde toplam kadın istihdam oranının üzerinde olduğunu söyleyen Esra Kıvrak, markaların içten dışa ve kendi DNA’ları ile büyüdüklerini dile getirdi. PizzaLazza’nın, ilk andan itibaren girişimciliği ve özellikle de kadın girişimciliği destekleyen, kadın istihdamı için değer üreten bir kimlikle hareket ettiğini belirten Kıvrak, PizzaLazza restoranlarında iş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 1.225 kişiye istihdam sağlıklarını ve bunların üçte birinden fazlasının kadın olduğunu ifade etti. Marka bünyesinde kadın istihdam oranının, ülkemizdeki toplam kadın istihdam oranının üzerinde olduğunu kaydeden Kıvrak, hayatın her alanında olduğu gibi çalışma hayatında da kadınının varlığının görüldüğünün alt="PİZZALAZZA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYOR"ını çizdi. Kadın Franchise’ların sayısının giderek arttığına dikkat çeken Kıvrak, kadın Franchise oranının şu anda yüzde 45 düzeyinde olduğunu ve bunun artmasını ön gördüklerini ifade etti. İleriye dönük planlarının, markanın bu özelliğini sürekli besleyip geliştirmek üzerine kurulu olduğunu da sözlerine ekledi.

PİZZALAZZA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYOR

Kadın ve erkeğin her alanda eşit olmasının, toplumların sağlıklı gelişimi için çok önemli olduğuna vurgu yapan Esra Kıvrak, insanlığın, bu konuda atması gereken adımların ve kat etmesi gereken mesafelerin olduğunu dile getirdi. Öte yandan, iş hayatında bu eşitlik ve denge sağlandıkça, şirketlerin performansına da olumlu etki edeceğini söyleyen Kıvrak, “Kariyerim boyunca buna inandım, bunu savundum, bu konuda çalıştım ve edindiğim deneyimler, bunun doğruluğunu tekrar tekrar kanıtladı. Kendi organizasyonumuzda da çalışma arkadaşlarımızla bu dengenin daha da sağlamlaşması, iş kültürümüzde daha da yerleşmesi için çalışıyoruz; hissedarlarımız da bu yaklaşımı destekliyor” dedi.

Pizzalazza, çalışanlarının girişimci ruhunu harekete itiyor

PizzaLazza Franchise’larının çok büyük bölümünün, marka çalışanları arasından çıkan girişimciler olduğunun alt="PİZZALAZZA KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİ DESTEKLİYOR"ını çizen Kıvrak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketimizin ya da iş ortaklarımızın restoranları bünyesinde çalışıp, kendi restoran işletmelerini kurarak girişimci olan birçok iş ortağımız var. Çoğu eski çalışanlarımız olan iş ortaklarımıza, rekabete göre daha uygun finansal şartlar sağlayarak girişimciliğe adım atmalarına aracı oluyoruz. Ayrıca eğitim, lokasyon seçimi, operasyonel konular gibi alanlarda destek oluyoruz. Profesyonellikten girişimciliğe geçme hayaline sahip kadın çalışanlarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak çalışmalar da planlarımız dahilinde.”


0/(0)
01 Nisan 2022 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler