PİZZALAZZA’DAN GİRİŞİMCİLERE FRANCHISING EKONOMİSİ EĞİTİMİ

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 13 Kasım 2022 Pazar

Türkiye’nin dinamik yerli pizza markası PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle 2022 yılında sektörünün en hızlı büyüyen pizza markalarından. PizzaLazza restoranlarının yüzde 85’i Franchising modeliyle işletiliyor. Franchise işletmelerinin yüzde 45’i ise kadınlar tarafından yönetiliyor. PizzaLazza tarafından ‘Başarı Eğitimle Beslenir’ sloganı ile hazırlanan Franchising Yönetimi Eğitimlerinin ilki, ‘Franchising Ekonomisi’ başlığı ile ve kadın PizzaLazza restoran işletmecilerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoran zinciri alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren PizzaLazza’nın kadın istihdam oranı da Türkiye ortalamasının üzerinde.

Kadınların ekonomik hayata aktif katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına önem veren PizzaLazza, kadın girişimcilere Franchising yatırımlarında esnek ödeme planları gibi destekler sunuyor. 2022 ve 2023 yıllarında, büyüme planları paralelinde ‘Başarı Eğitimle Beslenir’ sloganı ile düzenlenecek bir dizi eğitim semineriyle restoran işletmecisi girişimcilerini desteklemeyi hedefleyen PizzaLazza, bu eğitimlerin ilkini Mercure İstanbul Ümraniye otelinde gerçekleştirdi. Franchising Ekonomisi başlığı ve PizzaLazza Eğitim Departmanı organizasyonuyla gerçekleştirilen eğitimde, akademisyen yazar Doçent Doktor Aysel Gündoğdu konuk eğitimci olarak yer aldı.

PizzaLazza Franchising Yönetimi Eğitimleri Franchising Ekonomisi seminerinde Finans yönetimi, enflasyona karşı tedbirler, nakit ve stok yönetim esasları, başa baş analizler, bilanço yorumlama gibi, hızlı restoran işletmeciliği alanında önemli konulara yer verildi.

PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, eğitim semineriyle ilgili olarak şunları dile getirdi: “İş ortaklarımızla birlikte her gün restoranlarımızda, evlerinde ve iş yerlerinde 10 binlerce insanı PizzaLazza lezzetleriyle buluşturuyoruz. Bunun da ötesinde birlikte hayat verip, daha iyi kılmak için her gün emek verdiğimiz işimiz, yatırımcılarımız, iş ortaklarımız çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve onların aileleriyle 10 bin kişiyi aşan bir ekosistem içinde ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz…” İlk eğitimin, Global Girişimcilik Haftası arifesinde, kadın PizzaLazza girişimcilerine özel olarak düzenlendiğini belirten Esra Kıvrak, “Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNPD) tarafından Global Girişimcilik Haftası kapsamında her yıl, altı kıtada çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Global Girişimcilik Haftası’nın bu yılki temaları arasında Eğitim, Ekosistemler ve Kapsayıcılık da yer alıyor. Girişimci ekosistemimize yönelik düzenlediğimiz ilk eğitimi, kadın iş ortaklarımızla birlikte gerçekleştirdik. Markamızın başarısında büyük paya sahip iş ortaklarımızın yarıya yakınını kadın girişimcilerin oluşturmasından gurur duyuyoruz… Kadının varlığı, nasıl hayatın her alanına yayılıyorsa işimizin de her alanında kadın varlığının artması gerektiğine inanıyoruz. İleriye dönük planlarımızda ‘başarı eğitimle beslenir’ diyerek, paydaşlarımıza değer yaratacak çalışmalara ağırlık veriyoruz” ifadelerini kullandı.


0/(0)
13 Kasım 2022 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler