REİS BAKLİYAT, KADINLAR GÜNÜ’NDE ÇAMYAYLA KÖYÜ KADIN ÜRETİCİLERİYLE “BAKLİYAT KÖYÜ” PROJESİNİ İMZALADI

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 23 Kasım 2020 Pazartesi

1981’den bugüne kuru gıda sektöründe üretimi sürdüren Reis Gıda, topluma ve çevreye olan sorumluluk bilinciyle dayanışma ve yardımlaşmayı esas alarak birçok projeye hayat veriyor.

“Şirketlerin ya da markaların başarıları artık sadece ticari büyüklükleri ile değil, topluma hangi oranda fayda sağladıklarıyla ölçülür” düşüncesini her platformda belirten ve desteklediği projelerle de bu yaklaşımını sık sık ortaya koyan REİS GIDA, BAKLİYAT KÖYÜ PROJESİ ile de Çamyayla Köyü kadın çiftçilerin en büyük destekçisi oldu.

REİS BAKLİYAT, KADINLAR GÜNÜ’NDE  ÇAMYAYLA KÖYÜ KADIN ÜRETİCİLERİYLE “BAKLİYAT KÖYÜ” PROJESİNİ İMZALADI

“Geleceğimize azim ve gücüyle ilham veren kadınlar güzel olan her şeyin başkahramanıdır.” diyen Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun ve Reis ailesi, toplumun baş tacı olan kadınları her alanda desteklemek gerektiğine olan inancıyla “Bakliyat Köyü” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, Bolu Çamyayla köyündeki kadın üreticilerin oluşturduğu kooperatifle bakliyat üretimi için kadın kooperatifi adına Sema Kavas ile protokol imzaladı.

REİS BAKLİYAT, KADINLAR GÜNÜ’NDE  ÇAMYAYLA KÖYÜ KADIN ÜRETİCİLERİYLE “BAKLİYAT KÖYÜ” PROJESİNİ İMZALADIReis Gıda bu projeyle, tarımda yükü omuzlayan kadın üreticiyle gerçekleştirdikleri görüşmeler neticesinde, üreticilere bilgi ve sermaye transferi sağlayarak, ürettiği ürünlerin değer bulması konusunda destek olmak için sözleşmeli tarımın ilk tohumlarını atmaya başladı. Bunun yanında kooperatifin el emeğiyle yapmış olduğu bazı gıda ürünlerini de alarak ticari anlamda destek olmayı sürdürüyor.

Gezegenimizin küresel iklim krizi tehdidiyle karşı karşıya olduğunu, gelecek yıllarda besin değerlerinde düşüş yaşanacağına vurgu yapan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, sürdürülebilir tarım için emeğini ortaya koyan tüm üreticilere destek olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını da dile getirdi.

Reis ailesi son olarak, “Geleceğe ışık tutan kadınlarımızla beraber, daha güçlü yarınlar için, her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz!” dedi.

Sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla her daim kadınlara destek veren Reis Gıda, Dünya Kadınlar Günü’nde evsiz vatandaşlara elini uzatan Hayata Sarıl Lokantası’nda kadınlarla bir araya geldi.  Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun ve Reis Gıda Beslenme Uzmanı Dilara Koçak’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte kadınların toplumdaki önemine dikkat çekildi.

REİS BAKLİYAT, KADINLAR GÜNÜ’NDE  ÇAMYAYLA KÖYÜ KADIN ÜRETİCİLERİYLE “BAKLİYAT KÖYÜ” PROJESİNİ İMZALADI

Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekmek için Hayata Sarıl Lokantası’nda davetliler ile bir araya gelen Reis Gıda, farkındalık yaratmak için gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Reis Gıda Yönetim Kurulu üyesi Işılay Reis Yorgun, Reis Gıda Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve bloggerların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Hayata Sarıl Lokantasında hep birlikte yemek yendi, keyifli anlar paylaşıldı.

REİS BAKLİYAT, KADINLAR GÜNÜ’NDE  ÇAMYAYLA KÖYÜ KADIN ÜRETİCİLERİYLE “BAKLİYAT KÖYÜ” PROJESİNİ İMZALADIBir kadın dünyayı değiştirebilir

Reis Gıda olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde dayanışma ve yardımlaşmayı esas aldıklarını vurgulayan Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, “Hayatı boyunca yaşadığı sarsıcı olayların üstesinden gelen, hayata karşı dimdik duruşuyla hepimize örnek olan Ayşe Tükrükçü, “Hayata Sarıl Lokantası” ile sokakta yaşayan ve toplumda yoksayılan insanlarayalnız değilsiniz!” diyor. Reis Gıda olarak gösterdiği mücadeleyle herkese ilham olan Ayşe Tükrükçü’yü ve onun cesur girişimi “Hayata Sarıl Lokantası”nı yürekten destekliyoruz. Bugün, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nda yer alan kadınlarımız başta olmak üzere her kanaldan kadınlarımıza desteğimizi sürdürmeye çalışıyoruz’’ dedi.

Reis Gıda Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’na gerçekleştirdiği destek ile de kadının var olmaya çalıştığı her noktada bulunmaya çalışıyor ve onlara umut olmaya devam ediyor.

REİS GIDA HAKKINDA;

1981’den Günümüze…

Reis, bu topraklardan dünyaya yayılan global bir kuru gıda markasıdır. Çiftçilerimizin el emeği göz nuru olan pirinç ve bakliyat üretimleri, “Reis” markası ile 4 kıtada 26 ülkeye ihraç edilir.

Reis Gıda, Kuruluşundan bugüne Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerinde insan ve çevre odaklı çalışmalarıyla sektöründe örnek teşkil ediyor.

Yaklaşık 40 yıldır tarım sektöründe hizmet veren Reis Bakliyat, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleriyle topluma ve özellikle çocuklara; sağlıklı beslenmeyi, küresel iklim değişimi, çevrenin korunması, toprak su bilinci, tarımsal üretimin sürdürülebilirliği, yerli ve yerel tohumların kıymetinin ve öneminin kavranması konusunda öncü projelere imza atıyor.

Reis Gıda ‘’Obezite’’ farkındalığına dikkat çekmek için 2009 yılında ilk kez ‘’Geleneksel Lezzetler Sağlıklı Nesiller’’ sloganıyla obezite mücadelesine başladı. Bu mücadele Reis Gıda’nın Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi olarak “Obezite Önlenebilir” ‘‘Abur Cubur Olacağı Budur’’ “Abur Cubura Karnımız Tok” diyerek devam etmiştir. Ev yemeğinin önemini vurgulayan “Evde Yemek Var” ve geleneksel lezzetlerimizin insan sağlığı için sürdürülebilir olduğunu kampanyalarında öne çıkarmıştır.


0/(0)
23 Kasım 2020 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler