YAYLA AGRO'DAN KADIN EL EMEĞİNE DESTEK

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 15 Nisan 2021 Perşembe

Gelişmiş teknolojisi, yüksek kapasiteli üretimi ve katma değerli ürün gamıyla Türkiye’nin güvenilir markalarından olan Yayla Agro, kadın el emeğine değer veren, toplumda yüksek oranda bir farkındalık yaratacak “Üreten Kadına Destek” projesini hayata geçiriyor.

Yayla Agro, Türkiye’nin dört bir yanında el emeği ile üretim yaparak var olma mücadelesi veren kadınlara destek olmak için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde harekete geçerek “Üreten Kadına Destek” projesini başlattı. Projeyle kadınların el emeği üretimlerinin aktif ekonomi içerisinde yer alması ve sürdürülebilir olması hedefleniyor. Farklı eğitim, meslek ve yaş gruplarından çok sayıda kadının destekleneceği proje kapsamında ilk etapta el emeği ile üretilen bakliyat torbaları ve mutfak önlükleri Yayla Agro tarafından sahada ve online satış kanallarında yürütülen promosyonlarda kullanılacak.

Yayla Agro, ekonomik özgürlük yolculuklarında kadınların emeklerine sahip çıkarak tarladan çatala uzanan emek zincirine dâhil ediyor. Kadın ve erkek eşitliğini şirket politikası olarak benimseyen marka, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde başlattığı “Üreten Kadına Destek” projesi ile dezavantajlı konumdaki kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına katkı sunmak amacıyla el emeklerini gelir kaynağına dönüştürecek.YAYLA AGRO’DAN KADIN EL EMEĞİNE DESTEK

Emeğini değer üretmeye adayan kadınların yanında olmayı hedef edinen Yayla Agro, “Üreten Kadına Destek” projesini hayata geçirirken Birleşmiş Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi (BİKA) ve Leap Natural ile iş birliğine imza attı. Proje kapsamında anlaşmalı kooperatiflerin çatısı altında üretim yapan kadınların el emeği ile hazırlayacağı bakliyat torbaları ve mutfak önlükleri promosyon malzemesi olarak kullanılacak.

Yayla Agro, bu proje ile üreten kadınların yanı sıra ekonomik ve sosyal kalkınmada büyük rol oynayan kooperatifleri de desteklemiş olacak.


0/(0)
15 Nisan 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler