ANADOLU SİGORTA #DAHAEŞİT BİR TOPLUM İÇİN ÇALIŞIYOR

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 07 Kasım 2022 Pazartesi

Anadolu Sigorta, toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Arya Kadın Yatırım Platformu ile iş birliği yaparak üniversitelerde düzenlediği “Sözü Olan Kadınlar” buluşmalarında toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığına destek oluyor.

Anadolu Sigorta Arya Kadın Yatırım Platformu ile iş birliği kapsamında iki üniversitede “Sözü Olan Kadınlar” söyleşisi düzenledi. İlki İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğin ikincisi Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Geçen yıl, Arya Platformu’ndaki girişimcilere, yatırımcılara ve üyelere özel, sigortacılık ile ilgili etkileşimli çevrim içi eğitimler de veren Anadolu Sigorta, üniversitelerde düzenlediği “Sözü Olan Kadınlar” buluşmaları ile toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yarattı.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte konuşmacı olan Anadolu Sigorta 1. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, “Sözünü eyleme dönüştüren kadınlarla birlikte, kadınların toplumun her alanında olduğu gibi işgücüne de katılmaları ve karar alıcı pozisyonlarda daha etkin roller almaları, toplumumuzun dönüşmesi için hayati bir öneme sahip. Bu yaklaşımla, hep birlikte #DahaEşit bir toplum diyoruz” dedi. Tiryakioğlu sözlerine “Kadınların tüm sektörlerde yer alarak, ekonomik ve sosyal alanda eşit haklara sahip olması, toplumsal ve ekonomik kalkınmanın gerekliliği. Bunun için ilk adımın eğitim sisteminde atılması gerektiğine inanıyoruz. Özellikle dezavantajlı bölgelerdeki kız çocuklarının eğitimlerine hassasiyet gösterilerek sosyal hayatlarının da desteklenmesi çok önemli. Kadınların mesleki niteliklerinin gelişimi ve hayat boyu eğitim imkanına sahip olmaları sürdürülebilir kalkınmanın vazgeçilmezi. Kadınların işgücüne katılımlarının yanında, karar alıcı pozisyonlarda da daha etkin yer almaları, toplumsal cinsiyet eşitliğinde ilerlemenin önemli göstergelerinden biri olacaktır” diyerek devam etti.

İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki etkinlikte konuşmacı olan Anadolu Sigorta İletişim Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan ise gündelik söylemlerimizde farkına varmadan kullanılan cinsiyetçi kelimelerin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önündeki en büyük engellerden biri olduğuna dikkat çekerek başladığı konuşmasını Anadolu Sigorta’da toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına dildeki ezberleri sorgulayarak başladıklarını ifade ederek sürdürdü.


5,0/(1)
07 Kasım 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler