Eczacıbaşı Dynavit, Türk kadınının gururu oldu

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 06 Mayıs 2024 Pazartesi

FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda 2023 yılında şampiyon olan Eczacıbaşı Dynavit kadın voleybol takımı, İstanbul Okan Üniversitesi tarafından düzenlenen 2023 Spor Ödülleri’nde ‘Yılın Kadın Spor Takımı’ seçildi.

Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenada da sayısız şampiyonluklarıyla Türk kadınının gururu olan Eczacıbaşı Dynavit kadın voleybol takımı, İstanbul Okan Üniversitesi’nin düzenlediği oylama sonrasında 2023 Spor Ödülleri’nde ‘Yılın Kadın Spor Takımı’ ödülüne layık görüldü.

Eczacıbaşı Dynavit kadın voleybol takımı

İstanbul Okan Üniversitesi'nde öğrenciler ile çalışanların oylarıyla belirlenen 2023 Spor Ödülleri törenle sahiplerine verildi. ‘Yılın Kadın Spor Takımı’ olarak seçilen Eczacıbaşı Dynavit, 2023 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda rakibi Vakıfbank’ı finalde 3-2 mağlup ederek üçüncü kez Kulüpler Dünya Şampiyonu olmayı başarmıştı. Uluslararası alanda imza attığı başarılarına 2023’te yeni bir halka daha katan Eczacıbaşı Dynavit’e İstanbul Okan Üniversitesi tarafından takdim edilen ‘Yılın Kadın Spor Takımı’ ödülünü Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atalık ve Kulüp Müdürü Bilun Yılmaz aldı.

Eczacıbaşı Dynavit kadın voleybol takımı

Ödül töreninde duygularını dile getiren Eczacıbaşı Spor Kulübü Kulüp Müdürü Bilun Yılmaz, "Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak, gençlerin ve Okan Üniversitesi'nin değerli çalışanlarının oylarıyla ‘Yılın Kadın Spor Takımı’ ödülünü kazanmış olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu ödülü, gençlerimizin ve toplumun spor sevgisinin, tutkusunun ve desteğinin değerli bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin voleybol alanında gösterdiği başarılar ve ilerlemelerle dünyada voleybolun en önemli merkezlerinden biri haline geldiğimiz bu zamanlarda Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak bu ödüle bizi layık gördüğünüz için teşekkür ederiz” dedi.


0/(0)
06 Mayıs 2024 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler