EY GİRİŞİMCİ KADIN LİDERLER PROGRAMI 7.’SİNİ DÜZENLİYOR

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 19 Ekim 2023 Perşembe


EY (Ernst & Young) Türkiye bu yıl EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 7.’sini düzenliyor. İdeallerini gerçekleştirmek ve vizyonlarını gerçeğe dönüştürmek isteyen kadın girişimciler için düzenlenen EY (Ernst & Young) Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2023 dönemine katılmaya hak kazanan 10 girişimci ismi belli oldu.

Uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin bu yıl 7.’sini düzenlediği EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na (EY Entrepreneurial Winning Women Program™) katılmaya hak kazanan 10 girişimci belli oldu. Küresel çapta bu yıl 16. yılını kutlayan, Türkiye’de ise 7. kez düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Esra Bezircioğlu’nun, Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay’ın ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu’nun yer aldığı bağımsız jüri tarafından seçilerek katılmaya hak kazanan girişimciler, 2023 döneminde EMEIA  (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika) bölgesi genelinde düzenlenecek programa da dahil olacaklar.

EY, bu program aracılığıyla işini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcileri uluslararası pazarlarda etkin faaliyet gösterme ve rekabet avantajı elde etme gibi konularda hazırlamayı amaçlıyor. EY Türkiye, stratejik konularda yeni bakış açıları sunarak kadın girişimcilerin potansiyelinin tamamını ortaya çıkarmalarını amaçlayan program kapsamında, bu dönem de dahil olmak üzere bugüne kadar toplam 70 kadın girişimciye destek vermiş olacak.

Kadınların girişimci ruhlarının ortaya çıkarılması kritik öneme sahip

Programın Türkiye liderliğini yürüten EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, kadınlar tarafından başlatılan girişimlerin gelişmesi ve başarıya ulaşabilmesi için, kadınların girişimci ruhlarının ortaya çıkarılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesinin kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

.EY olarak, Türkiye’de kadın girişimciliğinin ciddi bir ekonomik potansiyel barındırdığını düşündüklerini belirten Müge Tan Belviso, kadın girişimcilerin liderlik becerilerini geliştireceği programlara, yönetsel yetkinliklerini artıracağı eğitimlere, finansal, hukuksal konularda danışmanlığa ek olarak iletişim ağlarını genişletebilecekleri alanlara ihtiyacı olduğunu dile getirdi

Bu programda yer almak üzere bağımsız bir jüri tarafından seçilen kadın girişimcilerin, eğitimlerle liderlik yönlerini artırma fırsatı bulmalarının yanı sıra küresel bir girişimci ağının parçası olacaklarını da söyleyen Tan Belviso, “2023 sınıfına seçilen tüm girişimci kadınları gönülden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Programın 2023 yılına seçilen kadın girişimciler

Bağımsız jürinin değerlendirme süreci sonunda EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2023 sınıfına katılmaya hak kazanan kadın girişimciler şöyle sıralandı:

Tunadan Makina Genel Müdürü Altınay Tunalı

Reisswolf Türkiye Genel Müdürü Deniz Eraydın

Sestri Travel Lifestyle Kurucusu Elçin Özkan

Dentakay Kurucusu Gülay Akay

Element Proje Yönetim Kurulu Üyesi Merve Bayazıt Çelebi

Ribbon Flowers Kurucu Ortağı Nazlı Buse Üçer

Doğanlar Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Doğan

USB Certification Kurucusu ve Genel Müdürü Nesrin Serin Onkardeşler

Mat Consultancy and Packaging Solutions Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Kalyoncu

Buckaroo Food Kurucu Ortağı Züleyha Albaş


0/(0)
19 Ekim 2023 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler