EY TÜRKİYE GİRİŞİMCİ KADIN LİDERLER PROGRAMI’NIN 2022 SINIFI

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 17 Ekim 2022 Pazartesi

EY (Ernst&Young) Türkiye tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2022 dönemine katılmaya hak kazanan 10 girişimci belli oldu.

Küresel çapta 15. yılını kutlayan, Türkiye’de ise 6. kez düzenlenen Girişimci Kadın Liderler Programı kapsamında yer alacak 10 girişimci kadın, bağımsız jüri üyeleri tarafından belirlendi. Programın 2022 sınıfına dahil olarak EY’ın uluslararası kadın girişimciler ağına katılacak olan girişimci kadınlar, liderlik yeteneklerini ve küresel rekabet güçlerini artırmalarını sağlayacak eğitimler alacak. Programa katılmaya hak kazanan girişimciler EY’ın eğitim, iş geliştirme, mentorluk ve networking alanlarındaki kapsamlı desteklerinden bedelsiz olarak yararlanacak.

EY Türkiye, EY Entrepreneurial Winning Women Programı aracılığı ile işini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcileri uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlıyor. EY Girişimci Kadın Liderler Programı, girişimcilerin uzun vadeli başarıya olan yolculuklarında kilit rol üstlenen, bilgi ve deneyim paylaşımına olanak veren yüksek nitelikli bir girişimcilik ağını da inşa ediyor. Söz konusu programa bugüne dek Türkiye’den katılan girişimci kadınların sayısı 60 oldu.

EY Girişimci Kadın Liderler Programı, girişimci kadınları liderlik yolunda destekliyor

Şirketlerini ciro ve istihdam anlamında büyütmek için ihtiyaç duydukları desteği sunacak olan program sayesinde katılımcılar liderlik yeteneklerini geliştirecek, alanlarında lider konuma gelecek ve cinsiyet eşitsizliği de dahil olmak üzere dünyanın karşı karşıya olduğu kritik sorunların çözümünde önemli roller üstlenecek.

Programın Türkiye liderliğini yürüten EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso şunları söyledi: 

“Kadınlar tarafından başlatılan girişimlerin gelişmesi ve başarıya ulaşabilmesi için, kadınların girişimci ruhlarının cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi kritik öneme sahip. Girişimciler dünyanın en önemli sorunlarının çözümüne destek olurken, küresel pazarlarda da kritik rol oynuyor. Bu doğrultuda, bu yıl Türkiye’de altıncı kez düzenlediğimiz EY Girişimci Kadın Liderler Programımız kapsamında, kadın girişimcilere liderlik becerilerini geliştirecekleri, yönetsel yetkinliklerini artıracakları eğitimler ile finansal ve hukuksal konularda danışmanlık ve iletişim ağlarını genişletme olanağı sunuyoruz. EY olarak, sahip olduğumuz kapsamlı global kaynaklarımıza, geniş ağlarımıza ve deneyimlerimize kesintisiz erişmelerine olanak sağlıyoruz. Kadın girişimcilerin, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde çok önemli bir rolü olduğunu biliyoruz. Bu yıl da girişimcilerin şirketlerini büyütmelerine yardımcı olacağımız ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamalarını destekleyeceğimiz için çok mutluyuz. 2022 sınıfına seçilen tüm girişimci kadınları tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.”

Programın 2022 sınıfına seçilen girişimciler

Bağımsız jürinin değerlendirme süreci sonunda EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2022 sınıfına katılmaya hak kazanan kadın girişimciler şöyle sıralandı:

Arcadias Tech Kurucusu Gizem İris Yücel Yılmaz 

Bartka Kurucusu Sylwia Regulska Güney

Chiccy Kurucusu Aycan Dikiciler Ercengiz 

Has Endüstri Genel Müdürü Betül Beste Turgut

Mako Media Kurucu Ortağı Irmak Atabek Ndungu 

Özge Makine Genel Müdürü Özge Çetin   

Rasim Makine Kurucu Ortağı Halide Rasim

Radeks Radyatör Kurucu Ortağı Burçak Korkut

Vestnes Norway Genel Müdürü Semra Ayçiçek

Zega Makine Kurucu Ortağı Gamze Yıldız


0/(0)
17 Ekim 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler