Mavi’nin ‘enerjisi’ kadınlarda saklı

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 23 Mart 2024 Cumartesi

Mavi, kadınlara özel düzenlediği tasarım workshop’u ile 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı. Projede kendilerine kaplumbağa kurtarıcısından gurmeye, dansçıdan gezgine kadar farklı özellikler ekleyen kadınlar, bu özellikleriyle Linkedin hesaplarına eklendiler ve sosyal medya aracılığıyla etkileşim yarattılar.

mavinin enerjisi kadinlarda sakli 5

“Konu biz olunca, iş hayatında olduğumuz kadar hayatta da çok oluruz” diyen Mavi, 8 Mart Kadınlar Günü’nü kadın çalışanlarının iş ile hayattaki çeşitliliklerini ve rengarenk kimliklerini kucaklayan yaratıcı bir projeyle kutladı. Kadınların unvanlarından çok daha fazlası olduğuna dikkat çeken marka, Mavi kadınlarına özel bir tasarım workshop’u düzenlendiği projede Linkedin profil tişörtlerini tasarımcı ve kaligraflarla birlikte kişiselleştirdi.

Proje kapsamında gezginden fotoğrafçıya, anneden en yakın arkadaşa, dansçıdan maraton koşucusuna, kaplumbağa kurtarıcısından gurmeye kadar kendilerine çok farklı özellikler ekleyen Mavi kadınları, kişiselleştirdikleri tişörtleriyle yeni profil fotoğrafları çektirdiler.

Linkedin hesaplarını bu fotoğraflar ve hayatlarının bütününü özetleyen unvanlarla güncelleyen kadınlar, şirket içinde başlayan bu farkındalık hareketi ile kısa sürede sosyal medya aracılığıyla iş dünyasının geneline dokunacak bir etkileşim yarattılar.

“Kadınlardan güç alıyoruz”

mavinin enerjisi kadinlarda sakli 4

8 Mart Kadınlar Günü’ne özel projeyle ilgili konuşan Mavi CEO’su Cüneyt Yavuz, “Mavi’nin enerjisi kadınlarda saklı. Yüzde 60 kadın çalışan ve yüzde 53 kadın yönetici oranıyla kadınların Mavi’deki yerini her geçen gün güçlendiriyor, onlardan güç alıyoruz.

Kadınların iş hayatındaki unvanlarından çok daha fazlası olduklarını biliyor ve bunu hep birlikte kutluyoruz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine büyük önem veren ve toplumu harekete geçirebilen bir marka olarak yarattığımız etkinin Mavi’den başlayarak iş dünyasının geneline yayılması ve gereken anlayış değişikliğine katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı bir marka olarak sadece şirket içinde değil, dışında da toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen toplumsal yatırım projeleri hayata geçiriyoruz. 2016’dan bu yana Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile birlikte yürüttüğümüz Mavi Burs Fonu projesiyle üniversiteli kız öğrencileri eğitim hayatları boyunca desteklemeye devam ediyoruz” dedi.


0/(0)
23 Mart 2024 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler