SANTA FARMA VE TEKNOLOJİDE KADIN DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 25 Ekim 2022 Salı

Santa Farma ve Teknolojide Kadın Derneği “Sağlığın Dönüştüren Kadınları” projesi ile işbirliği yapıyor.

Santa Farma ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) ‘’Sağlığın Dönüştüren Kadınları” projesi kapsamında, üniversitelerde ve meslek yüksekokullarında Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinin son sınıflarında okuyan veya yeni mezun olmuş 100 genç kadına, ücretsiz Pazarlama ve Satış Teknolojileri, İş Analistliği ve Gamification (Oyunlaştırma) eğitimleri verdi. 100 genç kadın eğitimler sonrasında programdan mezun olmaya hak kazandı.

Teknolojide Kadın Derneği tarafından verilen eğitimlerle dört eğitim sınıfından mezun olan 100 genç kadına sağlık sektöründe staj ve istihdamda öncelik imkanı yaratıldı.

Santa Farma İlaç Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcısı Sami Kiresepi, “Hepimizin bildiği gibi küreselleşme, iklim değişikliği, demografik değişimler, teknolojik gelişme ve dijital dönüşüm tüm ülkelerin sosyo ekonomik alt yapılarını etkilemekte ve değiştirmektedir. Bu değişimden iş dünyası da payını almakta ve bugüne kadar doğru bilinen uygulamalar dönüşüme uğramaktadır. İş dünyasının ve eğitim kurumlarının, hızını sürekli arttıran teknolojik gelişmelere ve dijital dönüşümlere ayak uydurmaları giderek zorlaşmaktadır… Ülkemizde ve ilaç sektöründe kadın istihdamının ve kadın yönetici oranının yükselmesine katkıda bulunan bu ve benzeri projelere liderlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Teknolojide Kadın Derneği’ne işbirlikleri için teşekkür ederiz. Eğitimlere katılanlara da iş hayatlarında başarılar dileriz.” dedi.

Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney ise “Pandemi dönemi, sağlık alanında üreten ve öncü insanların yüksek bir öneme sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu. Türkiye de bu alanda çok büyük bir potansiyele sahip. Türkiye'de sağlık alanında özellikle kadınların teknolojide uzmanlaşarak robotik süreçlerde ve ar-ge faaliyetlerinde çok büyük bir güç yaratacağına ülke ve sektör olarak inanıyoruz. Siber güvenlik alanında her yıl Verizon tarafından yayımlanan Data Breach Investigations Report 2021'de veri ihlali konusunda yaşanan artışı net şekilde ortaya koyuyor. Ve 2019’a kıyasla veri ihlallerindeki en önemli artışın sağlık alanında yaşandığını ortaya koyuyor. %71’lik çok ciddi bir artışın yaşandığı sektörün sıkça karşılaştığı siber güvenlik zorluklarını düşünürsek şirketlerin siber güvenlik, robotik süreçler gibi teknik konularda güçlü olması ekonomik açıdan ülkemizin sağlık turizmini ve sağlık ihracatını önemli ölçüde etkileyecektir. Ayrıca teknolojide güçlenen kadınlar ülkenin Gayri Safi Yurtiçi Hasılasına çok önemli bir ekonomik güç katacaktır. Bu nedenle Santa Farma İlaç gibi güçlü bir sağlık kuruluşunun liderliğinde Teknolojide Kadın Derneği olarak sağlıkta ve teknolojide uzman kadınlar yetiştirmek üzere yola çıktık. Çok başarılı bir eğitim döneminden sonra da ilk mezunlarımızı verdik. Mezunlarımızın bu alanda rol model ve etkili olacaklarına inancımız sonsuz. Çalışmalarımızı aynı heyecanla ve aynı güçle devam ettirmeyi arzu ediyoruz. Teknolojide Kadın Derneği olarak bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarımızı ve Santa Farma İlaç’ın öncüsü olduğu bu önemli projeyi azimle, heyecanla ve güçle sürdüreceğiz. Mezun olan 100 kadını tebrik ediyor, bu alanda insan kaynağına yapılacak olan yatırımların artmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.


5,0/(1)
25 Ekim 2022 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler