BOYNER “SENİNLE TAMAM” PROJESİYLE KADINLARA İSTİHDAM YARATIYOR

Kategori : Hazır Giyim
Oluşturma Tarihi : 28 Mart 2022 Pazartesi

Türkiye’nin perakende sektörünün öncü markalarından Boyner Büyük Mağazacılık, kadınları istihdam etmeye yönelik “Seninle Tamam” fakındalık projesini hayata geçirdi. Boyner, bu projesiyle çeşitli nedenlerden dolayı çalışma hayatına ara vermek durumunda kalmış kadınlara iş imkânı sunuyor.

BOYNER “SENİNLE TAMAM” PROJESİYLE KADINLARA İSTİHDAM YARATIYOR

Perakende sektöründe en çok istihdam sağlayan markaların ilk sıralarında yerini alan Boyner, 2022 yılında yeni mağazalar açmaya devam ederken insan kaynağını da güçlendirmek için yeni istihdam modelleri için projeler yaratıyor. Bu projeler arasında farkındalıkla öne çıkan “Seninle Tamam”projesiişe alımları toplumun önemli bir ihtiyacını da çözmek üzere tasarladı. Proje, hiç çalışmamış ya da çeşitli nedenlerle çalışma hayatına ara vermiş ve sonrasında da iş hayatına dönememiş kadınları Boyner ailesinin bir parçası olmaya davet ederken kadınlara kendi belirleyecekleri çalışma saati opsiyonlarıyla işe başlama özgürlüğü de sunuyor. Mağazalarda“Satış”, “Depo”, “Operasyon”, “Müşteri İlişkileri” gibi farklı pozisyonlarda işe alınan adaylar Boyner’in sunduğu eğitim olanaklarından faydalanabiliyor. Verilen eğitimlerle mağazacılık mesleğini öğrenen adaylar, çalışmaya, kazanmaya ve fark yaratmaya hazırlanıyor.

“Yeter ki Sen İste. Boyner Seninle Tamam”

Boyner olarak, yeni mağazalar ve mevcut mağazalardaki büyümeye bağlı olarak her yıl düzenli bir şekilde yeni işe alımlar gerçekleştirdiklerini belirten Boyner Büyük Mağazacılık Saha İnsan Kaynakları Direktörü Başak Bilgin, 37 ilde yaklaşık 6.000 çalışanla Türkiye’nin en önemli işverenleri arasında yer aldıklarını da ifade etti. Bu yıl insan kaynağımızı güçlendirme hedeflerini, sosyal sorumluluk bakış açısıyla birleştirerek ‘Seninle Tamam’ projesini başlattıklarını kaydeden Bilgin, bu proje ile kadınlar için istihdam yarattıklarını, kadınlara geç kalmış hissetmeden çalışma, kazanma ve meslek sahibi olma fırsatı sunduklarını dile getirdi.

BOYNER “SENİNLE TAMAM” PROJESİYLE KADINLARA İSTİHDAM YARATIYOR

Proje kapsamında, kadınların, İşe geliş-gidiş saatlerini kendi şartlarına göre ayarlayarak ‘Çocuğumu kim okula bırakacak’ diye düşünmeyecekleri daha rahat bir çalışma hayatı yarattıklarına da değinen Bilgin, deneyimlerinin olmamasına endişe etmeden, işi öğrenebilecekleri eğitimler vererek meslek sahibi olmalarına yardımcı olacaklarını anlattı. Kısa süre önce başlattıkları bu projenin, hiç çalışmamış ya da çeşitli nedenlerden çalışmaya ara vermiş kadınları çok sevindirdiğini gördüklerini ve buna bağlı olarak da doğru bir projeyi hayata geçirdiklerinin kanıtlandığını belirten Bilgin, kadınların yoğun ilgisinden memnun ve mutlu olduklarını da sözlerine ekledi. Bilgin son olarak, “Boyner olarak, çalışmak isteyen tüm kadınların yanındayız. Elde edeceğimiz yeni başarılarda onların önemli katkıları olacağına inancımız tam. Bu nedenle kadınlara ‘Yeter ki Sen İste. Boyner Seninle Tamam’ diyoruz” dedi.


0/(0)
28 Mart 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler