KOTON’DA MODA “KADINLARIN EL EMEĞİ” İLE YENİDEN HAYAT BULUYOR

Kategori : Hazır Giyim
Oluşturma Tarihi : 06 Mayıs 2021 Perşembe

Sezon trendlerini özgün tasarımlarla buluşturan, moda ve perakende sektöründe adından sıkça söz ettiren ve fark yaratan çizgilerin sahibi Koton, özel bir farkındalık projesi olarak hayata geçirdiği “kadın el emeği koleksiyonu” ile moda dünyasında rüzgar estiriyor.

Koton, kapsayıcı iş modeli çerçevesinde, GAP İdaresi, UNDP teknik desteği ve ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezi) aracılığıyla, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadınların el emeğiyle hayata geçirilen bir farkındalık projesi yürütüyor. “El Emeği Koleksiyonu” ismi verilen bu özel projeyle yeni sezonunda da geleneksel el işini zamansız moda ile buluşturuyor.

KOTON’DA MODA “KADINLARIN EL EMEĞİ” İLE YENİDEN HAYAT BULUYORYürütülen proje kapsamında, bölge kadınlarına, küçük yaşlarından beri kazandıkları el becerilerini yeni tecrübelerle, ekonomik kazanıma çevirme fırsatı yaratılıyor. Proje başlangıcından bu yana geçen 6 yılda, el emeği ile yaklaşık 500 bin ürün üreten kadınlarla, 3,5 milyon TL üzerinde gelir elde edildi.

Güneydoğu Anadolu kadınlarının el emeğiyle hayat bulan “El Emeği Koleksiyonu”, İlkbahar-Yaz 2021 sezonunda da tasarımlarındaki ince detaylar ve el işçiliğiyle modanın kalbine dokunuyor. 30 parçadan oluşan koleksiyon, Blue Ocean Craft ve Soft Boho isimli iki farklı temadan oluşuyor. Tasarımların hikayesi ise parlak güneşten ve kum tanelerinden ilham alıyor.


0/(0)
06 Mayıs 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler