GÖLBAŞI BELEDİYESİ “KADIN ÜRETİM KOOPERATİFİ” KURUYOR

Kategori : Hizmet
Oluşturma Tarihi : 20 Nisan 2021 Salı

Gölbaşı Belediyesi, kırsalda yaşayan kadınların ekonomik bağımsızlıklarını elde etmelerine ve sosyal alanda seslerinin daha gür çıkmasına destek olmak amacıyla “Kadın Üretim Kooperatifi” adıyla özel bir farkındalık projesi hazırladı.

Yeni proje hakkında konuşan Gölbaşı Belediyesi Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşılı kadınlara gelir kapısı olacak “Kadın Üretim Kooperatifi”nin yakın zamanda da faaliyete geçeceğinin müjdesini verdi.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ “KADIN ÜRETİM KOOPERATİFİ” KURUYORGölbaşı Kent Konseyi ile hayata geçirecekleri projenin detaylarını paylaşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Kadın Üretim Kooperatifi’ni kurmaktaki amaçlarının; kadınların ekonomik anlamda bağımsızlığını sağlamaları olduğuna vurgu yaptı. Bu noktadaki çalışmaları hızlandıracaklarını ve kadınların bu kooperatif sayesinde iş sahibi olmalarına yardımcı olacaklarının altını çizerken, çalışmak isteyen bütün Gölbaşılı kadınlara da kapılarının açık olduğunu belirtti.

“Kadınları üretime yönlendireceğiz”

Bir ülkenin gelişmişliğini belirleyen en önemli kriterin, kadınların bağımsız birey olarak sosyal ve ekonomik hayatta var olabilmesi olduğuna vurgu yapan Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu, Konsey olarak kadınlara yönelik projelerinin devam edeceğini de belirtti.

Otuzoğlu: “Bu ilkeden hareketle Kadın Üretim Kooperatifi’ni kurma amacımız Gölbaşı’nda yaşayan kadınları üretime yönlendirerek ekonomiye katkı sağlamak. Son dönemlerde kooperatiflerin çalışmaları büyük önem kazandı. Özellikle kırsal mahallelerimizde kadınların üretime katkılarını biliyoruz. Bu çalışmaların kooperatifleşmeyle daha da verimli hale getirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

El emeği göz nuru ürünler satılacak

Deri çanta, cüzdan, yastık, masa örtüsü, oya gibi el işi ürünlerin yapılarak tüketici ile buluşturulacağını söyleyen Ramazan Şimşek “Aynı zamanda yöresel reçel, yoğurt ve buna benzer tüketim ürünleri de satılabilecek.  Üretim yapan herkese kapımız açık olacak. Üretilen ürünlerin internet veya kurulacak olan köy pazarlarında satılmasını amaçlıyoruz.” dedi.


0/(0)
20 Nisan 2021 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler