“SİZİN ÖYKÜNÜZ”ÜN GELİRİ, KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE KATKI OLACAK

Kategori : Hizmet
Oluşturma Tarihi : 11 Ocak 2022 Salı

“Onların Öyküsü, Bizim Öykümüz ve şu an elinizde tuttuğunuz Sizin Öykünüz…” diye başlayan arka kapak yazısını gördüğümüz an içimizi sıcacık bir ateşle saracağı belli olan Ömür Sabuncuoğlu imzalı öykü kitabı, okumayan kız çocuğu kalmasın diye bir araya gelen on beş ünlü ismin en güzel öykülerinden oluşuyor.

Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nun geliri kız çocuklarının eğitim için kullanılan üçüncü kitabı “Sizin Öykünüz” İnkılâp Kitabevi’nden çıktı. Kitapta Sezen Aksu’nun kaleminden dökülen satırlar ve Ebru Şallı’nın bir süre önce kaybettiği oğlu Pars’a yazdığı mektup da yer alıyor.

“SİZİN ÖYKÜNÜZ”ÜN GELİRİ, KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE KATKI OLACAKBirbirinden Ünlü İsimlerin Hikayeleri ile Raflarda

Bugüne kadar 300’den fazla çocuğun hayatına dokunan ve ilki 2018, ikincisi 2019 yılında çıkan Onların Öyküsü ile Bizim Öykümüz’ün ardından pandemi nedeniyle bir yıl gecikmeli olarak yayımlanan Sizin Öykünüz’ün hedefi çok daha fazla çocuğa ulaşmak. Yine birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı kitapta, Azra Akın, Berrak Tüzünataç, Burçin Terzioğlu, Caner Erkin, Doğa Rutkay, Ebru Şallı, Ece Üner, Gülay Kamaz, Gonca Vuslateri, Kerem Bürsin, Mehmet Aslantuğ, Metin Hara, Pınar Öğün, Sezen Aksu ve Sinem Kobal okurlarını umut dolu öykülerle karşılıyor. Kimi çocukluk yıllarına götürüyor, kimi bir kadının hayata tutunma mücadelesini anlatıyor, kimi içindeki çocuğa kulak veriyor. Eğitimde cinsiyet eşitliğini sağlamanın önemine öyküleriyle de dikkat çeken bu kitap, okuldan mahrum kalan kız çocuklarının hayallerini gerçek yapmak için okurlarını bekliyor.


0/(0)
11 Ocak 2022 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler