TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK YÜZDE 45 KADIN İSTİHDAMIYLA FARK YARATIYOR

Kategori : Hizmet
Oluşturma Tarihi : 05 Ekim 2022 Çarşamba

AVM güvenlik çözümlerinden lojistik ve depolamaya, otomotivden site ve konut sektörüne kadar uzanan geniş hizmet ağında yılsonuna kadar 15 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefleyen ve özellikle beyaz yaka kadın çalışan oranında yüzde 45’e yaklaşan Tepe Savunma ve Güvenlik, bu sayıyı arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.

30’uncu yılına yaklaşan ve Bilkent Holding çatısı altında faaliyetlerini gerçekleştiren Tepe Savunma ve Güvenlik, 2023 yılına istihdam sayısını artırarak girmeyi hedefliyor. Şu an 14 bine yakın çalışanı bulunan Tepe Savunma Güvenlik, 15 bin çalışana ulaşmayı amaçlıyor. Beyaz yaka kadın çalışan oranında yüzde 45’lik bir oranda sektörde fark yaratan Tepe Savunma ve Güvenlik, kadın ve erkek beyaz yaka çalışanlarının sayısının eşit olmasına özellikle dikkat ediyor.

Kadın istihdamında da önemli adımlar atan Tepe Savunma ve Güvenlik, belediyeler, İŞKUR merkezleri ve üniversite işbirliklerine de önem veriyor. Sektörde yer alan ülkemizde geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip 700 binden fazla kişi bulunuyor ancak bunların yaklaşık yarısı özel güvenlik görevlisi olarak görev yapmıyor. Tepe Savunma ve Güvenlik, gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında özel güvenlik görevlisi kartına sahip bu kişileri bünyesine katmayı planlıyor.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA STAJ İMKÂNI

Tepe Savunma ve Güvenlik, üniversiteler ve meslek yüksekokullarında kariyer günleri kapsamında etkinlikler gerçekleştiriyor. Özellikle ‘Özel Güvenlik ve Koruma’ bölümlerinden mezunlarla henüz öğrenciyken iletişim kuran firma, staj ve kariyer fırsatı da sunuyor.

ÇALIŞANLARA ‘MUTLULUK’ ÇALIŞTAYI

Çalışanlarının kuruma aidiyet duygusunu ve mutluğunu ölçümleyebilmek adına anketler düzenleyen Tepe Savunma ve Güvenlik, iki yılda bir düzenli olarak ‘Çalışan Mutluluğu Çalıştayı’ gerçekleştiriyor. Firma, bu çalıştay sonucunda ortaya çıkan bilgiler ışığında aksiyonlar alarak çalışanlarının iş yerindeki mutluluğunu ve huzurunu artırmak için yeni çalışmalar yapmaya özen gösteriyor. Ayrıca düzenli olarak her ay toplanan komite, öneri ve beklentileri üç 3 ayda bir üst yönetime sunarak yol haritası çiziliyor.


5,0/(1)
05 Ekim 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler