FORM, ANADOLU’DA KIZ ÇOCUKLARININ GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYOR

Kategori : İklimlendirme
Oluşturma Tarihi : 14 Nisan 2021 Çarşamba

İklimlendirme sektörünün önemli aktörlerinden Form Şirketler Grubu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği iş birliğiyle “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” projesi kapsamında 60 kız öğrenciyi lise öğrenimi boyunca destekliyor.

Türkiye’de 55 yılı aşkın süredir iklimlendirme sektörüne katma değer yaratan Form Şirketler Grubu, örnek bir farkındalık adımı atarak Anadolu’daki kız çocuklarının eğitimine destek veriyor. Bu önemli adımla Türkiye’nin ve kadınların geleceğine de yatırım yapıyor.

Form Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Grup Müdürü Lale Çalışkan Tok proje kapsamında yaptığı açıklamada, erkek egemen addedilen iklimlendirme sektöründe bu yaklaşımı değiştirmek ve kadın istihdamını artırmak adına uzun süredir ciddi bir çaba içinde olduklarını dile getirdi. Lale Çalışkan Tok, Türkiye, her ne kadar fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanındaki kadın oranı yüzde 37 ile Avrupa’nın yüzde 20 olan ortalamasının çok üstünde olsa da bu oranların yeterli seviyede olmadığını ve henüz iş hayatına yansımadığını belirtti. Özellikle kız çocuklarının lise eğitiminin başta ekonomik olmak üzere çeşitli nedenlerle sekteye uğradığını, kız öğrencilerin daha uzun süreler eğitim alabilmesi için lise öğreniminde ciddi ölçüde desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

FORM, ANADOLU’DA KIZ ÇOCUKLARININ GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORTok sözlerine şöyle devam etti: “Biz de bu konuda elimizi taşın altına koyarak kız çocuklarının lise öğrenimine devam edebilmesi için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği- ÇYDD’nin geliştirdiği bu projeye destek veriyoruz. Kız çocuklarının geleceğine yatırım yapmanın orta ve uzun vadede iyi eğitimli, ekonomik özgürlüğü olan bireyler yetiştirerek Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak olduğunu düşünüyoruz. O nedenle bu konudaki çabamızı sürekli olarak biraz daha büyütmek ve kadınların eğitime ve özellikle STEM alanında istihdama katılımını artırmak istiyor, çabamızın aynı zamanda sektörümüze de örnek olmasını arzu ediyoruz.”


0/(0)
14 Nisan 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler