TÜRK TELEKOM “DİJİTALDE HAYAT KOLAY” İLE FARKINDALIK YARATIYOR

Kategori : İletişim
Oluşturma Tarihi : 04 Nisan 2022 Pazartesi

Türk Telekom, “Dijitalde Hayat Kolay” projesi ile dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri alanında 10 bin kadına ulaşmayı hedefliyor. Projenin yeni döneminde kadınların dijital yetkinliklerini geliştirmeye ve ürünlerini çevrim içi kanallardan pazarlamalarına destek oluyor.

İnternet okuryazarlığını artırmayı amaçlayarak “İnternetle Hayat Kolay” projesini hayata geçirdiği Türk Telekom, projeye ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ programı ile devam ediyor. Türkiye’nin dijital dönüşümüne önemli ölçüde katkı sağlayan Türk Telekom, herkes için erişilebilir iletişim prensibiyle farkındalık yaratıyor. Bu doğrultuda 2014-2019 yılları arasında yürüttüğü ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesiyle 50 bin kişiye internet okuryazarlığı eğitimleri veren Türk Telekom, 2019-2021 yılları arasında ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ ismiyle devam eden proje kapsamında sunduğu dijital pazarlama eğitimleri ile yaklaşık 5 bin kadına ulaştı. Türk Telekom projenin yeni dönemini ‘Dijitalde Hayat Kolay’ adıyla duyurdu.

Türk Telekom projeyi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği işbirliğiyle sürdürüyor. Proje ile dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri ile 2022 yılı sonuna kadar yaklaşık 10 bin kadına ulaşılması hedefleniyor. Kadınların dijital yetkinliklerini geliştirmeyi ve ürettikleri ürünleri çevrimiçi kanallardan pazarlamalarına destek olmayı planlayan Türk Telekom, bu sayede kadınların üretim ekonomisine daha aktif katılım sağlamasını amaçlıyor. Proje ile yeni dönemde daha fazla sayıda kadına ulaşılırken, eğitimlere katılan kadınlar arasından belirlenecek girişimcilere hibe desteği sunulacak.

TÜRK TELEKOM “DİJİTALDE HAYAT KOLAY” İLE FARKINDALIK YARATIYOR

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülkemizin dört bir köşesini yeni teknolojilere kavuştururken en büyük önceliğimiz her zaman insan oldu” diyerek sözlerine başlayan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’de dijital dönüşümü hızlandırmak için internet okuryazarlığı eğitimleri vererek 2014-2019 yılları arasında yürüttükleri ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesini 2019’dan itibaren kadın odağına taşıdıklarını dile getirdi. Başlangıcından bugüne elde edilen sonuçları değerlendirerek ve toplumun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak projeyi yenilediklerini vurgulayan Önal, bu sayede ülke insanına daha fazla katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Projeyle destek verdikleri her bir bireyi ailenin bir parçası olarak gördüklerini vurgulayan Önal, bu hedef doğrultusunda bu yıl itibarıyla projeyi Dijitalde Hayat Kolay’ ismiyle sürdürecekleri bilgisini verdi. Proje kapsamında dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri sunacakları 10 bin kadına ulaşarak, onların dijital yetkinliklerini geliştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını da kaydeden Önal, “Kadınlarımızın üreten ve ekonomimizin daha aktif oyuncuları haline gelmesi sürdürülebilir bir dünya hedefine de hizmet edecektir” şeklinde konuştu. 


0/(0)
04 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler