GLİMBOVSKİ SADECE İŞ KURMAKLA KALMAYIP BİR DEVRİM YAPTI

Oluşturma Tarihi : 06 Kasım 2022 Pazar

Sıfır atık aktivisti Milena Glimbovski, Original Unverpackt ile sadece bir iş kurmakla kalmadı, bir devrim yarattı. 2014 yılında lansmanı yapılan Berlin mağazası ambalajsız ürünler satıyor ve en az üç ülkede 200'den fazla benzer mağazaya ilham kaynağı oldu.

Milena Glimbovski 1990'da Sovyetler Birliği Sibiryası’nda doğdu. 1995 yılında ailesi, Almanya’nın Hannover kentine taşındı. Medya tasarımcısı olarak eğitim gördükten sonra Glimbovski, Berlin Sanat Üniversitesi'nde sosyal ve ticari iletişim okumaya başladı, ancak daha sonra bu eğitimini bıraktı. Uzun bir hazırlık döneminden sonra Glimbovski, Original Unverpackt marketlerinin kuruluşunu finanse etmek için 2014 yılında Sara Wolf ile bir kitle fonu başlattı. Plan başarıyla 100.000 avro topladı. Mağaza 13 Eylül 2014'te açıldı. Original Unverpackt'in Berlin lokasyonunun açılışını, Almanya'nın yanı sıra dünya çapında çok sayıda mağaza izledi. Glimbovski'nin Original Unverpackt'i kurması Almanya'daki sıfır atık hareketini tetikledi ve sıfır atık konusunda farkındalık yarattı.

Rus-Alman girişimci, yazar ve sıfır atık aktivisti olan Glimbovski, malların tek kullanımlık ambalajlar olmadan satıldığı Berlin marketi Original Unverpackt'in kurulmasıyla dünya çapında bir üne kavuştu.

2015 yılında ise Glimbovski, Jan Lenarz ile birlikte farkındalık konusunda kitaplar ve takvimler satan "Ein guter Verlag" yayınevini kurdu. Glimbovski aynı zamanda sürdürülebilirlik ve sıfır atık konusunda bir konuşmacı olarak bilinir ve Almanya ile diğer ülkelerde çok sayıda konferansta yer almıştır.

Kasım 2018'te Berlin Senatosu, Investitionsbank Berlin ve Berlin IHK'den oluşan bir jüri, Glimbovski'yi "2018 Yılının Girişimcisi" olarak seçti.


5,0/(1)
06 Kasım 2022 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler