Abdi İbrahim, Sağlık Destek Ürünleri Genel Müdürlüğünü Demet Eryılmaz’a emanet etti

Oluşturma Tarihi : 16 Mayıs 2024 Perşembe

Abdi İbrahim’de ikinci kez görev alan, sektörde 30 yıllık deneyime sahip Demet Eryılmaz, markanın Sağlık Destek Ürünleri Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Demet Eryılmaz

İlaç sektörünün güçlü markalarından Abdi İbrahim, üst düzey yönetim kadrosunu Demet Eryılmaz ile güçlendirdi. Abdi İbrahim Sağlık Destek Ürünleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Eryılmaz, markanın kadın çalışan ve yönetici oranlarında sektörün önde gelen kapsayıcılık ve toplumsal cinsiyet eşitliği vizyonunu da yansıttı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden 1993’te mezun olan Demet Eryılmaz, ilaç sektöründe 30 yıllık deneyime sahip. Eryılmaz, yüksek lisans eğitimini İngiltere’de MLS College’de tamamlamasının ardından iş hayatına da GlaxoSmithKline’da medikal satış temsilcisi olarak adım attı. Ardından Bristol-Myers Squibb, Sanofi, Bilim İlaç, IQVIA, Bayer gibi sektörün güçlü markalarının pazarlama ve satış ekiplerinde üst düzey görevlerde bulundu. 1998-2008 yılları arasında da Abdi İbrahim’de pazarlama ve satış biriminde yönetici olarak görev alan Eryılmaz, bu kurumda yeniden göreve gelerek, markanın Sağlık Destek Ürünleri alanında büyüme stratejilerine liderlik edecek, pazardaki rekabet gücünü artırma ve portföyünü genişletme vizyonuna katkı sunacak. 


0/(0)
16 Mayıs 2024 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler