Baymak’a Kadın Eli Değecek

Oluşturma Tarihi : 29 Mayıs 2024 Çarşamba

Baymak’ta Genel Müdürlük görevine iş hayatında çeyrek asırlık deneyime sahip Ülkü Özcan getirildi. Şirketin üretimdeki dönüşümüne öncülük edecek Özcan, kurumun hedeflerini ileriye taşıyacak.

İklimlendirme sektörünün güçlü oyuncularından Baymak’ın üretimine kadın eli değecek. Küresel rekabetin hızla değiştiği iklimlendirme sektöründe İstanbul’daki tesisinde çevre dostu klimalar üreten Baymak’ın Genel Müdürlük görevine Ülkü Özcan getirildi.

25 yıllık kariyerinde operasyonlar ve ticari faaliyetler de dahil olmak üzere pek çok alanda üst düzey görevlerde bulunan Özcan, şirketin üretimdeki dönüşümüne liderlik edecek.

Galatasaray Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Özcan, uluslararası ve ulusal birçok şirkette üst düzey pozisyonlarda yöneticilik yaptı. Kariyerine önce yapı malzemeleri sektöründe Lafarge ile başlayan Özcan, daha sonra Çimsa’da çalışmalarını sürdürdü. Çimsa’da CEO’luk görevine terfi eden Özcan, Türkiye’deki altı çimento fabrikası ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan iştiraklerinin organik ve inorganik büyümelerine liderlik etti. Özcan son üç yıldır, enerji ve telekomünikasyon kabloları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olan Prysmian’da Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak görev yapıyordu.


0/(0)
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler