adidas Türkiye Marka Aktivasyon Direktörü Güliz Kocabalkan Zalma

Oluşturma Tarihi : 07 Şubat 2024 Çarşamba

Güliz Kocabalkan Zalma, Ocak ayı itibariyle adidas Türkiye Marka Aktivasyon Direktörü olarak atandı.

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Güliz Kocabalkan Zalma, profesyonel iş yaşamına 2006 yılında Colgate firmasında Kategori Uzmanı olarak başladı. Aynı şirkette farklı pozisyonlarda çalışan Kocabalkan Zalma, 2015 yılında Pandora’ya Pazarlama Müdürü olarak geçti. 2019 yılında L’Oreal bünyesine Kerastase Marka Direktörü olarak katıldı. 2021 yılında Miele Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonunu üstlenmesinin ardından adidas Türkiye Marka Aktivasyon Direktörü olarak atandı.

Ocak ayı itibariyle adidas bünyesine katılan Güliz Kocabalkan Zalma, Marka Aktivasyon Direktörü olarak, marka konumlandırması ve algısını güçlendirme, yerel/global konsept önceliklerinin hazırlanması ve küresel kavramların yerele uyarlanması konularından sorumlu olacak. Bu görevlerinin yanı sıra sportif pazarlama, halkla ilişkiler ve pazarlama stratejileri konularında ekiplere liderlik yaparak, global ve yerel marka pazarlama stratejileri ve kavramlarının uygulanmasına katkı sağlayacak.

 Profesyonel hayatının yanı sıra sosyal hayatında da oldukça aktif olan Güliz Kocabalkan Zalma’nın hobileri arasında kayak yapmak ve seyahat etmek yer alıyor.


0/(0)
07 Şubat 2024 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler