P&G Türkiye’den markanın küresel operasyonlarına iki atama

Oluşturma Tarihi : 24 Mart 2024 Pazar

Procter & Gamble, eşitlikçi yaklaşımıyla Türkiye’den iki kadın yöneticiye küresel operasyonlarında görev verdi. P&G Türkiye’de Merve Çakır Aksoy ile Ekin Özen Arıduruöz bundan böyle Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya ile Avrupa’daki farklı birimlerde direktörlük görevi yürütecek.

Türkiye dahil sekiz ülkenin yönetim merkezi olan Procter & Gamble (P&G) Türkiye’den markanın küresel operasyonlarına iki önemli atama gerçekleşti. ‘Liderler Okulu’ olarak üstlendiği önemli rolünün yanı sıra yetiştirdiği kadın yöneticilerle de öne çıkan P&G Türkiye’de Merve Çakır Aksoy’un üstlendiği P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bilgi Teknolojileri ve Küresel İş Çözümleri Direktörlüğü görevi, P&G Avrupa Pazarlama Teknolojileri Direktörü Ekin Özen Arıduruöz’e devreldildi. Merve Çakır Aksoy’un yeni görevi ise P&G Avrupa Dijital İş Ortamı, Tesis ve Gayrimenkul Hizmetleri, Küresel İş Hizmetleri Kıdemli Direktörlüğü oldu.

Ekin Özen Arıduruöz kimdir:

Ekin Özen Arıduruöz

Robert Koleji'ni tamamladıktan sonra Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ekin Özen Arıduruöz, Oxford Üniversitesi Strateji & İnovasyon bölümlerinde yüksek lisans yaptı. 2013 yılında stajyer olarak başladığı P&G kariyerinde, çeşitli bölgelerde satış teknolojileri ve pazarlama teknolojileri alanlarında görevlerde bulundu. Özellikle medya, veri stratejileri ve inovatif çözümlerin geliştirilmesi konularında uzmanlaşan Arıduruöz, Avrupa'daki tüm pazarlarda dijital platformların geliştirilmesinde ve tüketiciye dönük uygulamaların ürün yönetiminde ve stratejisinde görev aldı.

Arıduruöz, 2018-2022 yıllarında P&G Londra Ofisi'nde Kuzey Avrupa Ülkeleri Pazarlama Teknolojileri lideri olarak çalıştı ve oradaki pazarlama teknolojileri ekibini kurdu. 2021 yılında P&G Avrupa Pazarlama Teknolojileri Direktörlüğü görevini üstlenen Arıduruöz, 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla kariyerini P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bilgi Teknolojileri ve Küresel İş Çözümleri Direktörü olarak sürdürecek.

Merve Çakır Aksoy kimdir:

Merve Çakır Aksoy

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Merve Çakır Aksoy, University of Illinois’de değişim öğrencisi olarak eğitim gördü.

2007 yılında P&G’de başladığı kariyeri boyunca bilgi teknolojileri alanında bölgesel ve küresel proje yönetimi, servis yönetimi ve global hizmetlerin yönetimi gibi çeşitli görevlerde bulundu.

2018 yılında P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bilgi Teknolojileri ve Küresel İş Çözümleri Direktörü olarak çalışmaya başlayan Aksoy, 1 Mart 2024 tarihi itibarıyla P&G Avrupa Dijital İş Ortamı, Tesis ve Gayrimenkul Hizmetleri, Küresel İş Hizmetleri Kıdemli Direktörü olarak atandı.


0/(0)
24 Mart 2024 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler