Şekerbank, İnsan Kaynaklarını Albek ile güçlendirdi

Oluşturma Tarihi : 24 Mayıs 2024 Cuma

Toplumsal cinsiyet eşitliği başta olmak üzere birçok sosyal alanda önemli roller üstlenen Tuba Kara Albek, Şekerbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Ulusal ve uluslararası şirketlerde 25 yılı aşkın tecrübe sahibi Tuba Kara Albek, Şekerbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bankanın insan kaynakları alanındaki tüm çalışmalarının yönetimini üstlenen Albek, deneyimini Şekerbank’ın insan kaynağını geliştirmek için kullanacak.

Sivil topluma yönelik gönüllü çalışmalarda da aktif olarak görevlerde bulunan Albek, başta toplumsal cinsiyet eşitliği, üst düzeyde kadın lider sayısının artırılması ve geleceğin kadın lider adaylarının eğitimine yönelik faaliyetlerde kurucu/yönetici olarak da görevlerde bulundu.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümü'nde tamamlayan ve aynı üniversitede İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisans programına katılan Albek, çalışma yaşamına 1998’de insan kaynakları uzmanı olarak başladı. Telekom, çağrı merkezi ve perakende gibi sektörlerde üst düzey yöneticilik görevleri yürüten Albek, insan kaynakları alanının tüm süreçlerinde aktif olarak sorumluluk aldı.  Albek, Şekerbank ailesine katılmadan önce ING Türkiye bünyesinde İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini sürdürüyordu. 


0/(0)
24 Mayıs 2024 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler