Yıldız Holding’de CLO Görevi Ayşe Dirik’e Emanet

Oluşturma Tarihi : 09 Temmuz 2024 Salı

Kurumsallaşma anlamında daha iyiye odaklanan Yıldız Holding’de önemli bir atama gerçekleşti. Atama ile birlikte Yıldız Holding ve Türkiye İştiraklerinden Sorumlu Chief Legal Officer görevini Ayşe Dirik yürütecek.

Yıldız Holding’in kurumsallaşma, yalınlaşma ve yerinden yönetim prensipleri doğrultusunda kurulan Yıldız Holding ve Türkiye İştirakleri Hukuk Ofisi’nin çalışmalarına Ayşe Dirik liderlik edecek. Dirik, Yıldız Holding ve Türkiye İştiraklerinden Sorumlu Chief Legal Officer (CLO) olarak atandı.

Dirik, lisans eğitimini 1999’da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamasının ardından, kariyerine 2001’de Strazburg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde avukat olarak başladı. Yüksek lisans eğitimini 2003’te London School of Economics and Political Science’da tamamlayan Dirik, 2004-2006 yılları arasında Salans Hukuk Bürosu’nda, 2006-2013 yılları arasında ise Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda avukat olarak çalıştı. Ayşe Dirik, Yıldız Holding’deki yeni görevinden önce Eczacıbaşı Holding’de sırasıyla hukuk danışmanı ve başhukuk müşaviri olarak görev yaptı.


0/(0)
09 Temmuz 2024 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler