ABDİ İBRAHİM, ŞAMPİYON YÜZÜCÜ MERVE TUNCEL’İN SPONSORU

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 03 Aralık 2022 Cumartesi

110 yıldır ilaç sektöründe faaliyet gösteren Abdi İbrahim, dünya rekortmeni yüzücü Emre Sakcı’dan sonra bir başka şampiyon yüzücünün daha sponsoru oldu.

Türk ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri Abdi İbrahim, HEAL2030 sürdürülebilirlik stratejisinin en önemli bileşenlerinden toplumsal yatırım programları çerçevesinde önemli bir adım daha attı. Sağlık ve spor başlığı altında, toplum ve özellikle de gençler için pozitif değer yaratacak projeleri hayata geçiren Abdi İbrahim, serbest stilde Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan mili yüzücü Merve Tuncel ile 2 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. İmza töreni, Abdi İbrahim Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Abdi İbrahim’in Maslak’taki genel merkezinde gerçekleşti.

Burada yaptığı konuşmada kadınların her alanda olduğu gibi sporda da desteklenmesinin büyük önem taşıdığının altını çizen Nesrin Barut Esirtgen sözlerine şöyle devam etti: “Merve Tuncel ile olan sponsorluk anlaşmamız, sporda kadının yerinin kuvvetlenmesi adına da anlam taşıyor. Kadın sporcularımızın daha aktif olması, sporun her alanında faaliyet göstermesi son derece kıymetli. En büyük temennimiz hem Emre hem de Merve’nin uluslararası yarışlarda kürsüye çıkması ve ülkemize bu gururu yaşatmaları. Abdi İbrahim olarak, genç sporcularımıza zirveye giden yolda gereken her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazırız. Toplumsal sorumluluklarımızın bilinciyle spora ve gençliğe yönelik projelere imza atmaya devam edeceğiz.”

Merve Tuncel, Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in kendisine sponsor olmasından gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek şöyle dedi: “Geride kalan 13 yılda kazandığım her başarıda ailem ve antrenörümün desteğini her daim yanımda hissettim. Artık kariyer yolculuğumda yeni ve çok güçlü bir destekçim daha var: Abdi İbrahim. Kendi sektöründe lider ve böylesine köklü bir markanın bana inanması gurur verici. Benim gibi kariyerinin henüz başındaki genç sporculara duyulan güven ve sağlanan destekler, yeni başarılar için bizleri oldukça motive ediyor. Aynı zamanda uluslararası arenada rekabet gücümüzü de artırıyor. Tıpkı Abdi İbrahim gibi ben de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve yaptığım işte en iyisi olmak hedefiyle ilerliyor, bu amaç için var gücümle çalışıyorum. Şahsıma gösterdikleri ilgi ve genç sporculara verdikleri destek için Sayın Nesrin Barut Esirtgen ve Sayın Nezih Barut’a ve onların nezdinde tüm Abdi İbrahim ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”


5,0/(2)
03 Aralık 2022 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler