FARMASİ İLE KADINLAR DİJİTALLEŞEREK KAZANDI

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 21 Aralık 2020 Pazartesi

Doğrudan satış tekniğiyle çalışan, binlerce kadına iş olanağı sağlayan, özel formüllü doğal bileşen kullanılan ürünler ve Mr. Wipes markalı ev temizlik ürünleriyle ürün gamını her geçen gün genişleterek 125 ülkeye ihracat yapan, kozmetik sektörünün önemli markalarından Farmasi, online eğitimlerle pandemide de girişimcilerine kazandırmaya devam etti.

Yıllardır ev kadınlarını iş kadınlarına dönüştürmek için çaba harcayan kozmetik markası Farmasi, doğrudan satışı online olarak evlere taşıdı. Online dönüşüm sonrası hem girişimci sayısını artırdı hem de hedef kitlesini. Marka, satış ekiplerinin daha geniş kitlelere, daha hızlı ulaşabilmeleri için, Premium online toplantı programı eğitimi ve kullanım hakkı verdi. Böylece girişimciler müşterileriyle ve kendi ekipleriyle görüntülü görüşüp, ürünlerini anlatabildi.

Youtube üzerinden canlı yayınlarla satış ekiplere özel, ürün, satış, makyaj vb. eğitimler verildi. Katılım için basit bir bağlantıya tıklamaları yeterli oldu ve anında eğitime dahil oldular.

Girişimcilere özel oluşturulan ürün linkleri ile mesajlaşma uygulamalarını kullanarak müşterileriyle paylaşıp siparişlerini alabildiler. Müşterilerin ürünleri direkt Farmasi tarafından kargolandı. Böylece Farmasigirişimcilerinin pandemi şartlarında, müşterileriyle yüz yüze gelmelerine, ürünleri ulaştırmak için seyahat etmelerine ve bu amaçla harcama yapmalarına (kargo, toplu taşıma vs.) gerek kalmadı.

FARMASİ İLE KADINLAR DİJİTALLEŞEREK KAZANDIFarmasi’nin Tek Hedefi: Kadınların Daha Güçlü Olması

Kurdukları sistemin kadınlara fırsat eşitliği sağladığını ve kadınların kendi ayakları üzerinde durmasına destek olduğunu söyleyen Farmasi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tuna, “Girişimci olmanız için, diplomanızın olmasına özel bir becerinizin olmasına, büyük bir sermaye birikiminizin olmasına gerek yok. Farmasi bütün kadınlara fırsat eşitliği sağlayan bir marka.

Girişimcilerimiz kendi belirlediği sürede, kendi belirlediği potansiyel dahilinde aile bütçesine katkı sağlayabilir; çocuklarını okutabilir, sevdiklerine daha fazla vakit ayırabilir, kendilerini geliştirebilir. Daha profesyonel düşünüp ekip kurarak kazançlarını artırabilirler.” dedi.

Farmasi’nin arka planında muazzam bir yapı var, birürünün çıkış hikayesinde olmak, ürüne dokunmak, müşterinin sevincini görmek, satan girişimcinin hayatının değiştiğine şahit olmak tek motivasyonumuz.” diyen Emre Tuna tek hedeflerinin, kadınların daha güçlü olması, olduğunu açıkladı.

Farmasi’ye katılmak ücretsiz. 18 yaşını doldurmuş herkes “farmasi.com.tr” adresinden kayıt formunu doldurarak Farmasi girişimcisi olabilir.

Farmasi Hakkında:

Farmasi’nin temelleri, 1950 yılında kendini bilime ve ilaç üretmeye adayan Dr. Cevdet Tuna ile atıldı. Dr. Cevdet Tuna, Almanya Goethe Enstitüsü’nde Tıp Eğitimi sonrası Türkiye’ye dönüş yaptı ve 1950 yılında Tan Laboratuvarlarını kurdu. Geliştirdiği yüzlerce farklı formülde ilaç üretimi yaptıktan sonra kimyevi hammadde tedarik etmek üzere Tan Ecza Deposu’nu kurarak 14 bin eczacı müşteriye hizmet verdi.  Dr. Cevdet Tuna, oğlu Hakan Tuna ile 1985 yılında kozmetik ve kişisel bakım sektörüne girdi. Likit ürün üretimi yaparak sektörde varlığını sürdüren ve ihracattaki büyük başarısıyla Tan-Alize Kozmetik, ek yatırımlarla büyümeye devam etti. 2003 yılında Farmasi ve Dr. C. Tuna markası doğdu. 2008 yılında ihracat pazarında birinci olan Farmasi 2010 yılında doğrudan satış sistemine geçti.

Farmasi, ürünlerini İstanbul Ömerli’de bulunan 200.000 m² büyüklüğü olan, günlük 1,5 milyon üretim kapasitesi ve 50 milyon adet dolum kapasitesi bulunan tesisinde son teknoloji dijital makinaları kullanarak üretiyor. Zengin ürün çeşitliliğiyle her zevke ve ihtiyaca yönelik makyaj, cilt bakım, saç bakım, kişisel bakım, parfüm, gıda takviyesi, Dr. Cevdet Tuna’dan özel formüllü doğal bileşen kullanılan ürünler ve Mr. Wipes markalı ev temizlik ürünleriyle ürün gamını her geçen gün genişleterek, dünyada 5 kıta 125 ülkede tüketici ihtiyaçlarına çözüm buluyor.


0/(0)
21 Aralık 2020 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler