MOLPED KIZ SÖZÜ AKADEMİ BAŞLADI

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 25 Nisan 2022 Pazartesi

Türkiye’nin, hem kendi sektöründe hem de toplumsal farkındalık alanında önemli çalışmaları bulunan hijyenik ped markası Molped, 18-25 yaş arasındaki kadınları, hedeflerinin önündeki engelleri kaldırmak için 12 haftalık bir eğitim yolculuğuna çıkaracağı Kız Sözü Akademi Projesi’ni 19 Nisan’da hayata geçirmeye başladı. Projeye, Türkiye’nin dört bir yanından 1 hafta gibi kısa bir sürede 4.554 başvuru geldi.

Molped’in kadınların hedeflerini, hayallerini ve kendilerini keşfederek geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği Kız Sözü Akademi’ye başvurular tamamlandı. 18-25 yaş arası 250 kadının eğitim göreceği akademi için toplamda 4.554 başvuru yapıldı.

Projeye, Türkiye’nin her bölgesinden ve Almanya, Kazakistan, Azerbaycan, Suriye gibi ülkelerden de yoğun ilgi gösterildi. Başvurularda yüzde 30 ile İstanbul öne çıkarken onu yüzde 13 ile Ankara ve yüzde 7 ile İzmir izledi. İlkokuldan yüksek lisansa kadar çok çeşitli eğitim seviyesinde başvurunun geldiği seçmelerde yüzde 59 oranla lise, yüzde 25 ile lisans ve yüzde 12 ile ön lisans mezunları ilk üç sırayı paylaştı.

Başvurularda, kadınların kariyer ve gelecek hedefleri ile ilgili bazı çarpıcı sonuçlar da ortaya çıktı. Bu sonuçlara göre; Kız Sözü Akademi’ye başvuran kadınların yüzde 75’i, kariyer ve gelecek hedefleri konusunda ilerleme kaydedip hedeflerine ulaşmak konusunda yetkin olmadıklarını düşünüyor. Yine yüzde 65’i de çevresindeki insanlara göre imkân ve fırsat açısından geride kaldığı kanaatinde. Cinsiyetin meslek seçimi ve kariyer planlama konularında önemli bir kriter olduğunu söyleyenlerin oranı ise yüzde 40. Ayrıca cinsiyetinden dolayı kariyeriyle ilgili engellere maruz kalacağını düşünenlerin oranı da yüzde 32. Yaptıkları planların gerçekten istedikleri kariyer ve geleceği elde etmeleri konusunda yardımcı olmadığını söyleyen kadınların oranı yüzde 64 iken başvuru yapanların yüzde 45’i de kendi geleceği için kendi istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak neleri önceliklendirmesi gerektiğini bilmiyor.

Uzman eğitmenler ile 12 haftalık eğitim

Kadınlara, kendilerine olan güvenleriyle hedeflerine ulaşabilecekleri konusunda destek olmak üzere hayata geçirilen Molped Kız Sözü Akademi’ye seçilen 250 aday, 19 Nisan’da eğitimlere başladı.

Prof. Dr. Sinan Canan yönetimindeki AçıkBeyin’in alanında uzman eğitmenleri rehberliğindeki 12 haftalık eğitimde; İnsanın Fabrika Ayarları, Bilimsel Düşünce, İletişim ve İfade Eğitimi, Kişisel Markalaşma, İş Hayatında Kadın, Aşık Beyin, Bir Beynin İnşası, Yeni Dünyanın Cesur İnsanı… gibi konular ele alınacak.

Kız Sözü Akademi eğitimleri 30 Haziran’a kadar devam edecek ve mezun olanlar sertifika almaya hak kazanacaklar.


0/(0)
25 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler