COSMOLIVE'DAN 50 KADIN GİRİŞİMCİYE BEDELSİZ FRANCHISE

Kategori : Kişisel Bakım
Oluşturma Tarihi : 25 Temmuz 2022 Pazartesi

Hızlı büyüme kapasitesiyle kozmetik sektöründeki yerini sağlamlaştıran Unac Grup’a ait markalardan Cosmolive Kozmetik, yeni projesi ile kadın girişimcileri destekliyor. Marka, “Naturel Kişisel Bakım Marketi” kategorisinde, başvuru yapacak sadece ilk 50 kadın girişimciye özel olarak bedelsiz franchise verecek. 

50 Kadın Girişimciye Destek

Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ödüllendirilen “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması” listesine 43. sıradan giriş yapan Unac Grup, kadın girişimcilere özel olarak büyük bir destek sağlayarak Türkiye’de Cosmolive Kozmetik markasıyla “Naturel Kişisel Bakım Market” kategorisinde mağazalaşmayı başlatıyor. 200’ü aşan naturel kişisel bakım, kozmetik ve hijyen ürünlerigamıyla, 45 ülkeye ihracat yapan Cosmolive Kozmetik, Türkiye’de mağazalaşmak için kolları sıvadı. Proje kapsamında ilk 50 franchise sadece kadın girişimcilere verilecek ve temel koşulları sağlayan girişimci kadınlar franchise bedeli ödemeyecek.

2 Yıl İçinde 100 Mağaza Açılacak

1654675755_Bakanl__k___d__l_T__reni_Sa__daki_Ufuk_Ali___oban

Cosmolive Kozmetik markasının Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Ali Çoban, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, ülkemizdeki pek çok kadın girişimci adayının özellikle finansal koşulları sağlayamadıkları için hali hazırda hizmet veren kişisel bakım marketlerinden franchise almakta güçlük çektiğini dile getirdi. Ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerin de girişimci adaylarının cesaretini kırdığını aktaran Çoban, 25 yöneticisi de kadından oluşan, tüm üretimini İzmir’de yapan, tamamen yerli bir marka olarak kadın girişimcilerin önünü tıkayan engelleri aşmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

Çoban, “Cosmolive Kozmetik markamızın 200’ü aşan naturel ürün gamıyla, franchise bedeli almadan, doğru lokasyonlarda ve doğru zamanlarda mağaza açabilmeleri için kadın girişimci adaylarını destekleyeceğiz. Böylece hem yeni yatırımlara vesile olacak hem istihdamı teşvik edecek hem de üretimi had safhaya çıkaracağız. Ülkemizde eksikliği bilinen kaliteli, organik kişisel bakım ve kozmetik ürünlerini daha geniş kitlelere daha makul fiyatlarla sunmuş da olacağız” şeklinde konuştu. Franchise ile Türkiye’de 2 yıl içinde 100, Amerika’da da 3 yıl içinde 100 naturel kişisel bakım marketi açmayı hedeflediklerini belirten Ufuk Ali Çoban Cosmolive Kozmetik’in İzmir’de bulunan fabrikasının 24 saat üretim yapmasından gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Pandemi Sürecinde 45 Ülkede Tercih Edilen Marka

Cosmolive Kozmetik, pandemi döneminde de kişisel bakım, kozmetik ve hijyen ürünlerine olan yoğun talebin karşılanmasında önemli bir rol oynadı. Türkiye’nin önde gelen değerli perakende markaları da Cosmolive Kozmetik ürünlerini satın alarak kendi markalarının etiketleri ile satışa sundular. Global bir marka olma yolunda çalışmalarını sürdüren Cosmolive Kozmetik’in Florida ve Hollanda’da irtibat ofisleri de bulunuyor. 2023’ün sonuna kadar ürün gamı 400 adet çeşitliliğe ulaşacak olan Cosmolive Kozmetik Amerika’dan Avrupa’ya Orta Doğu’dan Afrika’ya kadar 45 ülkede tercih ediliyor. Ürünlerin en çok kullanıldığı ülkeler ise Amerika, Hollanda, İspanya, İtalya, Katar, Tunus ve Kenya olarak istatistiklere yansıyor.

200 Çeşidi Aşan Naturel Kişisel Bakım Ürünleri

Cosmolive Kozmetik ürünleri cilt bakımı, saç bakımı, sabun, kolonya-oda parfümü ve bebek ürünleri olmak üzere 5 kategori altında toplanıyor. Doğal yağlar ve ekstraklarla özel olarak formülize edilmiş başlıca bakım ürünleri cilt bakım serumu, peeling, tonik, yüz ve el kremi, güneş koruyucu krem, bronzlaştırıcı kakao yağı, makyaj temizleme mendili, kolejen-argan-zeytinyağı-keratin gibi çeşitleriyle şampuanlardan oluşuyor.

Soğuk sıkım yağlar, doğal bitki tozları ve doğal bitki özsuları ile soğuk proses olarak üretilen sabunlar ise şifa veren özellikleriyle öne çıkıyor. Aktif karbon, argan, aloevera, kakao, hindistan cevizi, eşek ve keçi sütü, himalaya tuzu, ardıç katranı, lavantave defne başta olmak üzere toplam 24 çeşidiyle kullanıcıya sunuluyor.

Vanilyadan tropik meyvelere uzanan notalar taşıyan body mistler, okyanus esintisinden mandalinaözüne kadar çeşitleriyle kolonyalar, amberden lavantaya uzanan oda kokuları Cosmolive Kozmetik’in ürünlerinden sadece bir kısmı.


5,0/(1)
25 Temmuz 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler