PENTİ’DEN ‘PEMBE DESTEK HAREKETİ’

Kategori : Kişisel Bakım
Oluşturma Tarihi : 23 Mart 2023 Perşembe


Türkiye’nin önde gelen iç giyim markası Penti, ‘Pembe Destek Hareketi’ adıyla uzun soluklu olacak bir farkındalık projesine imza attı.

Kadınların sadece bir gün değil her gün yanlarında olan ve destek veren Penti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde depremden etkilenmiş kadınları ve çocukları odağına alarak uzun soluklu devam edecek bir farkındalık adımı attı. Penti Pembe Destek Hareketi, deprem bölgesi başta olmak üzere kadın ve çocukların eşit şartlarda barınma, güvenlik, eğitim, temel ihtiyaç ve hijyen malzemelerine erişim olanaklarını sağlamak adına hareket ediyor. 

Pembe Destek Hareketi kapsamı

Penti, kadının güçlenmesi hedefiyle deprem bölgesindeki kadın istihdamı için projeler yürüten Pembe Destek Hareketi ilk etapta, dernek ve STK’larla görüşerek kadınların giyinme, barınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılama ve finansal destek sağlıyor. Depremden etkilenen kadınların içlerindeki potansiyeli keşfetmeleri ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları açısından gerekli eğitim ve atölyeler konusunda destek verirken, insan kaynakları aracılığıyla markada işe girmeleri için öncü olacak. 

Aynı zamanda Türkiye Kadın Federasyonu Derneği tarafından hayata geçirilen Mor Yerleşke projesiyle içinde bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı, bir çocuk koruma uzmanının sürekli olarak görev alacağı Mor Yerleşke güvenli yaşam konteynırlarına destek veriyor. Uzun vadede çocukların eğitim-öğretim masraflarını 1 yıl süreyle karşılayacak olan Pembe Destek Hareketi, Türkiye Kadın Federasyonu Derneği tarafından deprem bölgelerinden farklı şehirlere yerleştirilen kadınlara da kira yardımı sağlayacak. Penti, STK’larla görüşmelere devam edip yıl boyunca onlarla iş birliğine girerek destek vermeyi sürdürecek.

Destek Olmak Güçlü Kalmakla Mümkün

6 Şubat günü Türkiye’de yaşanan büyük afet sonrası doğan ihtiyaçlar için hızlıca aksiyon alan ve ilk günden itibaren AFAD, AHBAP, AKUT ve İhtiyaç Haritası ile ilerleyerek teyitli ihtiyaç listelerini karşılayan Penti, her hafta belirlenen bir günde, depremzedelerin yerleşim birimlerine ulaşmasını sağlamak ve mevcut ihtiyaçları karşılamak için ilgili kurumlarla görüşmelerini sürdürmeye devam ediyor.  

Derneklere kurumsal bağışta bulunup, üreticileriyle birlikte bu süreçte ek 1.000.000 adet iç çamaşırı ve pijama üretimine başlayan marka aynı zamanda ihtiyaçlar dahilinde konteyner kentlere konteynerler, Ahbap Derneği’nin koordinasyonuyla bölgeden tahliye edilen kadınlara Regl Destek Külotu gönderimi, Kırmızı Çocuklar Derneği’ne yerleşen depremzede aileler ve çocuklar için iç çamaşırı, pijama, ev giyim, çorap gibi ihtiyaçları gönderdi. 0/(0)
23 Mart 2023 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler