‘KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER’ FOTOĞRAF YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

Kategori : Kültür Sanat
Oluşturma Tarihi : 09 Mayıs 2022 Pazartesi

Anadolu Hayat Emeklilik kadınların toplumsa eşit temsili için hayata geçirdiği farkındalık oluşturan projelerine devam ediyor. Bu yıl 16.’sını düzenlediği “Hayata Dair” temalı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışması sonuçlandı ve birinci “Balıkçı” isimli fotoğrafıyla Esengül Alıcı oldu.

‘KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER’ FOTOĞRAF YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından 16 yıldır düzenlenen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının 2022 yılı sonuçları belli oldu. Bu yıl yarışmaya, 2516 yarışmacı 8682 fotoğrafla katıldı. “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”in birincisi “Balıkçı” adlı fotoğrafıyla Esengül Alıcı oldu. “Beyaz Dans” adlı fotoğrafıyla Seval Oral Nurtan ikinci, “Güven” adlı fotoğrafıyla Aysen Karadeniz üçüncü olurken, Arzu İbranoğlu, Aylin Isfendiyar Ceylan ve Hediye Topçuoğulları da mansiyon ödülüne layık görüldü.

16 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen tek fotoğraf yarışması olan “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” 2007 yılından bu yana 25 bini aşkın kadın fotoğrafçının, 100 bine yakın fotoğrafına ev sahipliği yaptı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında gerçekleştirilen Türkiye’nin kadınlara özel ve bugüne kadar tek olan fotoğraf yarışması, kadınların sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunup onlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, Fotoğraf Sanatçısı Saygun Dura ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.


0/(0)
09 Mayıs 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler