SEGER “EV İÇİ ŞİDDETE KARŞI ŞİRKETLER AĞI”NDA

Oluşturma Tarihi : 15 Kasım 2022 Salı

Bursa ve Çin’deki fabrikalarında ürettiği yaklaşık 13 milyon kornanın yüzde 80’ini ihraç ederek dünyada ilk 10 sırada yer alan Seger, kurulduğu günden bu yana toplumsal konulara da desteğini sürdürmeye devam ediyor. 2017’de 'İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi'ne destek vermeye başlayan Seger, proje kapsamında hayata geçirilen “Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı”nın Sabancı Center’da gerçekleşen lansmanında yer alarak katkı sağlamayı sürdüreceğinin işaretini verdi.

1981’den bugüne kalıp yargılarından sıyrılarak eşitlikçi bir anlayışın yerleşmesi için çabalayan Seger, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesini kalkınmanın başlıca gereklerinden biri olarak görüyor.

2016 yılında önce WEPs (Women Empowerment Principles – Kadının Güçlenmesi Prensipleri)’i imzalayan Türkiye’nin yüzde 100 yerli ve global firması, 2017’de ise TÜSİAD, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu, Sabancı Vakfı ve UNFPA tarafından desteklenen İş Dünyası Ev İçi Şiddete Karşı ( BADV) projesine dahil oldu.

Projenin 10’ncu yıldönümüne yaklaşılırken hayata geçirilen ve Sabancı Center’da lansmanı gerçekleştirilen “Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı”nda, Strateji Grubunda” Seger de yer alacak. Lansmana Seger adına katılan Kurumsal İletişim Yöneticisi Eren Jale Yörükoğlu’na plaket takdimini Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Direktörü Ata Can Bertay yaptı. Yörükoğlu,  İş Dünyası Ev İçi Şiddete Karşı ( BADV) projesine 2017 yılından bu yana destek vermekten gurur duyduklarını ve yıllar içinde gelişip faydalı bilgiler edindiklerini ifade etti.

Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı ile, iş dünyasının örgütsel yetenekleri kullanılarak aile içi şiddete karşı önlem ve destek yolları oluşturulmasının yanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklenmesi ve iş dünyasında kadın hakları konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.


5,0/(1)
15 Kasım 2022 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler