SEGER KORNA; PEMBE KORNAYLA “ERKEN TANI, HAYATA SARIL”

Oluşturma Tarihi : 25 Kasım 2020 Çarşamba

Seger, erken teşhisin önemine Pembe Korna ile dikkat çekiyor.

Meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla geçen yıl “pembe korna” projesini hayata geçiren Seger, bu yıl da pembe korna üretti.“Erken Tanı, Hayata Sarıl” sloganı ile kornalarını pembe renkte üreten Seger’in projesi büyük ilgi gördü.

SEGER KORNA; PEMBE KORNAYLA “ERKEN TANI, HAYATA SARIL”Türkiye’de otomotiv yan sanayisine, yedek parça sektörüne ve dünya devi otomobil üreticilerine korna tedarik etmesiyle tanınan Seger, sosyal sorumluluk bilinciyle geçen yıl başlattığı projeye bu yıl da devam etti. Seger, “Meme Kanseri Farkındalık” ayı kapsamında erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla bu yıl da pembe korna üretti.

Toplum sağlığının önemine dikkat çekmek için birçok projeyi hayata geçiren Seger, pembe korna projesiyle büyük ilgi gördü. Medya dünyasının ünlü isimleri, radyo programcıları, kanser derneklerinin yöneticileri, bu hastalığı yenen ve mücadele eden kadınlar ve Seger çalışanları #erkentanıhayatasarıl hashtagi ile hayata geçirilen projeye, pembe korna ile çektikleri fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak destek oldular.

SEGER KORNA; PEMBE KORNAYLA “ERKEN TANI, HAYATA SARIL”Kendilerini sadece korna üreten bir marka olarak konumlandırmadıklarını belirten Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, “Dünya çapında korna üreticisi bir firma olarak meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek üzere hayata geçirdiğimiz projeler şaşkınlık ve beğeniyle karşılanıyor. Sosyal duyarlılığı yüksek olan bir markayız; dolayısıyla toplumu ilgilendiren konularda da farkındalık yaratmayı ve toplumu bilinçlendirmeyi görev olarak görüyoruz. Ülkemizde her yıl Ekim ayı ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak anılıyor ve bu çerçevede farkındalığı artıracak aktiviteler yapılıyor. Biz de “pembe korna” projemizle toplumsal farkındalığı artırmaya, insanları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl başlattığımız ‘Erken Tanı, Hayata Sarıl’ projemizi bu yıl da devam ettiriyoruz. Proje kapsamında kornalarımızı pembe renkte ve sloganımızı da vurgulayacak biçimde üreterek sosyal medyada paylaşıp insanların dikkatini bu noktaya çekmeye çalışıyoruz.” dedi.

SEGER KORNA; PEMBE KORNAYLA “ERKEN TANI, HAYATA SARIL”Tezer, meme kanserinin hem kadınları hem de erkekleri ilgilendiren toplumsal bir sorun olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu sorun, ön planda kadınlar olsa da erkekleri de ilgilendiriyor. Biz erkek ağırlıklı otomotiv yan sanayi sektörüne hizmet veriyoruz ama meme kanseri ile mücadelede cinsiyetten bağımsız hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Kadınlarda görülme yoğunluğu erkeklere göre daha fazla ama meme kanseri -eğer ailesinde varsa- erkeklerde de görülebilen bir kanser türü. Dolayısıyla cinsiyetten bağımsız toplumsal bir farkındalık yaratılması gereken önemli bir konu… Veriler meme kanseri vakalarında artış yaşandığını gösteriyor. Erken tanı konma oranı ne kadar artarsa insanların hayatta kalma şansları da artıyor. O yüzden erken tanı, hayat kurtarıyor diyebiliriz.”


0/(0)
25 Kasım 2020 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler