TOSFED VE FIAT’TAN KADIN CO-PİLOT EĞİTİMLERİ

Oluşturma Tarihi : 29 Mayıs 2023 Pazartesi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Kadınlar Komisyonu, FIAT desteği ile 'Kadın Co-Pilot Eğitimleri’ düzenledi.

1683735034_TOSK_2023_KadinCopilotEgitimi_010FIAT’ın da desteği ile TOSFED tarafından düzenlenen 'Kadın Co-Pilot Eğitimleri’ geçtiğimiz hafta sonu TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde tamamlandı. Proje, 900 kadar kadın gözetmen ve TOSFED Yıldızını Arıyor katılımcısının davet edildiği ve 3 grup halinde 250 katılımcı ile online eğitimler şeklinde devam etti. Eğitimler sonunda yapılan online sınavda başarılı olan 30 katılımcının pratik eğitimleri de devam etti.

Orhan Avcıoğlu, Murat Bostancı, Dağhan Ünlüdoğan, Kaan Özşenler, Onur Vatansever, Burçin Korkmaz ve Şeref Akgün'ün eğitmen olarak yer aldıkları pratik eğitim için TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde bir ralli özel etabı oluşturuldu. Bu etapta önce yol notu yazan katılımcılar, daha sonra zaman kontrol ve özel etap start/finiş prosedürlerini uygulayarak yazdıkları notları okudular. TOSFED Başkan Vekili Nisa Ersoy ve TOSFED Kadınlar Komisyonu Başkanı Bahar Sunman'ın da katıldıkları eğitim ile spora yeni co-pilotlar kazandırmak adına önemli bir adım atılmış oldu.


0/(0)
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler