TOTAL’DE ÇALIŞAN KADINLARIN YENİ GÜCÜ: TWICE TURKEY

Oluşturma Tarihi : 22 Nisan 2021 Perşembe

Total Turkey Pazarlama, kadınların kariyer yolculuğunu desteklemek ve kişisel yaşamlarını güçlendirmek için hem topluma hem de sektöre örnek teşkil eden çalışmalara imza atıyor.

TOTAL grubunun kadın yönetici oranının ve yönetim komitesinde yer alan kadın sayısının artırılması hedeflerini destekleyen Total Turkey Pazarlama, kadınların kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayan yeni farkındalık projeleriyle göz dolduruyor.

Total Turkey Pazarlama, bu kapsamda, 2006 yılında kurulan ve şirkette çalışan kadınların iletişim platformu olan Total Women’s Initiative for Communication and Exchange’in (TWICE) 50’nci yerel ağı oldu.

45 ülkede 4 binden fazla üyesi bulunan TWICE, TOTAL genelinde ve her düzeyde cinsiyet eşitliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. TOTAL’de çalışan kadınların iletişim ve bilgi alışverişi platformu olan ağ, bin 600’den fazla mentor ve danışanı bünyesinde bulunduruyor. TWICE’ın Türkiye ayağı olan Total Turkey Pazarlama’nın dokuz kadından oluşan yerel komitesi de kadın ve erkekleri kapsayacak etkinliklerle bu yaklaşımı destekleyecek.

TOTAL’DE ÇALIŞAN KADINLARIN YENİ GÜCÜ: TWICE TURKEYTotal Turkey Pazarlama TWICE Turkey Komite Başkanı Nazlı Düşmez, konuya ilişkin açıklamasında, TOTAL grubunun çeşitlilik politikasına hizmet eden TWICE ağının bir parçası oldukları için mutluluk duyduklarını belirtti.

TWICE Turkey’in vizyonunun, kadın ve erkeğin her platformda aynı haklara sahip olmasını sağlayarak çeşitliliklere, farklılıklara ön yargısız ve eşit mesafeden yaklaşılan bir çalışma ortamı yaratmak olduğuna değinen Düşmez, ağın, kariyerinin her aşamasında TWICE ağının bir parçası olan kadınların profesyonel gelişimine katkıda bulunduğunu, mesleki hedeflerini tanımlamalarına ve ulaşmalarına yardımcı olduğunu dile getirdi.

Düşmez sözlerine şöyle devam etti: “Görev veya iş seviyesi gözetmeksizin TOTAL’in tüm erkek çalışanlarına da açık olan ağ, erkeklerin de cinsiyet eşitliğini geliştirme taahhütleriyle gerçek bir fark yaratabileceğine inanıyor. Biz de kişisel gelişim, liderlik, inovasyon ve bilgi paylaşımı, organizasyon, konferanslar, film gösterimleri, toplantılar ve çalışma grupları gibi etkinlikler ile farkındalığı artıracağız. Kadınları deneyimlerini paylaşarak özgüven kazanmaya teşvik edeceğiz.”

TWICE Başkanı Nathalie Brunelle, TWICE’ın amacının, TOTAL’deki kadınların kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmak olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, kadınlara ağ kurma, çeşitlilikle ilgili konuları tartışma ve karşılıklı olarak birbirlerini destekleme fırsatı vermenin TWICE’in DNA’sının bir parçası olduğunu dile getirdi.


0/(0)
22 Nisan 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler