YAMAHA, KADINLARI MOTOSİKLETE YÖNLENDİRMEK İÇİN KOLLARI SIVADI

Oluşturma Tarihi : 11 Ekim 2021 Pazartesi

Sürdürülebilir yaşam için oluşturduğu ve sektörde sorumluluk bilincini yükseltmeyi hedeflediği duyarlılık projeleriyle 2021’de iddiasını sürdüren Yamaha, Kadın Ustalar Platformu ile yaptığı işbirliği çerçevesinde R25 Kadınlar Kupası’nı düzenledi.

Yamaha Motor Türkiye trafikte kadın sürücülerin sayısını arttırmak, daha eşitlikçi bir yol paylaşımı sağlamak, pandemi ile birlikte artış gösteren kurye sektöründe kadın istihdamına yönelik fayda sağlamak ve kadınları cesaretlendirmek amacıyla bir dizi proje hayata geçiriyor. Geçtiğimiz ay kadınlara ücretsiz motosiklet eğitimi vermeye başlayan Yamaha, Kadın Ustalar Platformu’na da destek olmaya başladı. Kadın Ustalar oluşumunda hizmet verecek Cargo Plus bünyesindeki kadın motokuryelerin eğitimini üstlenen Yamaha şimdiden 36 kadına eğitim vererek projenin başlangıcını yaptı.

YAMAHA, KADINLARI MOTOSİKLETE YÖNLENDİRMEK İÇİN KOLLARI SIVADIKadınların gerçek gücünün; yeteneğinin, çalışma azmi ve titizliğinin en az erkekler kadar mevcut olduğunu göstermek adına yola çıktıklarını anlatan Kadın Ustalar Platformu Kurucu ve Genel Müdürü Seyhun Ayhan, bu platformla kadınların çeşitli iş kollarında eğitim almasını ve istihdam edilmesini amaçladıklarının da altını çizdi. Yamaha ile yaptıkları işbirliği sonucu motosiklet eğitimlerine yoğun ilgi oluştuğuna değinen Ayhan, projenin oldukça verimli olduğunu ve bu sayede iş sahibi olan, meslekler edinen kadınların başarı hikayelerine tanıklık ettiklerini belirtti.

Kısa vadede Yamaha tarafından farklı projelerle de desteklenecek Kadın Ustalar Platformu “erkek mesleği” sanılan onlarca iş kolunda mesleki eğitiminden başlayıp istihdama uzanan süreçte kadınlara destek veriyor.

Yine bu yıl kadın yetenekleri pistlere taşımak ve motosiklet dünyasında kadın gücünü ortaya koymak için TMF (Türkiye Motosiklet Federasyonu) işbirliği ile R25 Kadınlar Kupası’nı düzenleyen Yamaha Motor Türkiye kadın yarışçılara önemli bir fırsat yarattı.


0/(0)
11 Ekim 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler