BRİSA, EKOLOJİK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN 2. KEZ “TASARLAMAK İSTERSEN” DEDİ

Oluşturma Tarihi : 28 Aralık 2021 Salı

Türkiye lastik sektörünün öncü markalarından olan Brisa, ilkini kadın mühendis adayları için düzenlediği programın ikincisini de tamamladı.

Brisa’nın Mühendis adaylarını ekolojik sürdürülebilirliği sağlamak ve gençler nezdinde farkındalığı arttırmak için fikir üretmeye davet ettiği “Tasarlamak İsterSENIdeathon Programı 16-17 Aralık’ta gerçekleşti. Brisa Online Ideathon’a14 farklı üniversiteden 36 öğrenci katıldı ve 6 takım sunum yaptı. Brisa Dönüşüm Öncüleri Fellow Programı projesiyle katılan takım ödülün sahibi oldu.

BRİSA, EKOLOJİK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN 2. KEZ “TASARLAMAK İSTERSEN” DEDİBu yıl ilkini kadın mühendislere özel tasarlayan ve “Dünya Kadın Mühendisler Günü”nde kadın mühendis adaylarına yaptığı çağrıyla duyuran Brisa, tutkuyla tasarlamak isteyen, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan ve yeni mezun mühendis adayları arasında düzenlediği “Tasarlamak İsterSEN” Ideathon Programının ikincisini tamamladı.16-17 Aralık tarihlerinde Makers Türkiye iş birliğiyle gerçekleşen Ideathon’a 5’er kişiden oluşan 6 takım katıldı. Farklı deneyim ve pozisyonlarda çalışan Brisalı’lardan oluşan jüri ekibi; uygulanabilirlik, kattığı değer, yaratıcılık ve inovasyon, Brisa stratejilerine uyum ve sunum kriterleri açısından değerlendirildi. Kriterlere uygun bulunan proje olan “Brisa Dönüşüm Öncüleri Fellow Programı” yaratıcı takımına birincilik ödülü getirdi.

İki gün süren bu keyifli ve öğretici maratonda geleceğin mühendis adayları, “Gençler arasında çevreci bir şirket olma algısını oluşturmak amacıyla neler yapmalıyız?” sorusuna cevap aradı. Yanı sıra, ekolojik sürdürülebilirlik ve farkındalık ilkeleri doğrultusunda yaratıcı fikirler ürettiler, Ideathon kapsamında Design Thinking gibi başlıklarda eğitimlere katıldılar. Sunum yetkinliklerini göstermeye ve etkinliğin proje geliştirme aşamasının ardından gerçekleşen yoga seansı ile rahatlamaya fırsat buldular.

Brisa, geleceğin mühendis adaylarının yaratıcılıklarını teşvik etmeyi, onlara farklı bakış açıları kazandırmayı ve gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladığı “Tasarlamak İsterSEN” Ideathon Programına önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini duyurdu.


0/(0)
28 Aralık 2021 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler