BRİSA’DAN KADIN MÜHENDİSLERE IDEATHON PROGRAMI

Oluşturma Tarihi : 16 Ağustos 2021 Pazartesi

Kadın mühendis adayları, Brisa’nın “ıdeathon programı”nda, iş yerinde eşitlik ve çeşitlilik için fikir üretecek.

Türkiye lastik sektörünün önemli aktörlerinden ve toplumsal refah için kadınların işgücüne katılımının öneminin bilincinde olan Brisa, araştıran, bulan ve yeni çözümler üretebilen mühendislere duyulan ihtiyacı gidermek adına üzerine düşeni yapmak bir farkındalık projesine imza attı. Bu imza ile programın adaylarına geleceği birlikte tasarlama çağrısı yaptı.

BRİSA’DAN KADIN MÜHENDİSLERE IDEATHON PROGRAMIBrisa, geleceğin kadın mühendislerine cesaret aşılamak ve onları desteklemek için geçen yıl hayata geçirdiği Hackathon’dan sonra, bu doğrultudaki projelerine devam ediyor. Bu yıl da Makers Türkiye iş birliğiyle, kadın mühendis adaylarına, iş yerinde eşitliği sağlamak ve çeşitliliği artırmak konusuna birlikte cevap aramak üzere “Bizimle Tasarlamak İsterSEN” diyerek bir Ideathon yapacağını duyurdu.

Dünya Kadın Mühendisler Günü’nde yaptığı bu çağrıyla Brisa, hem önemli bir konuda farkındalık oluşturup sektörel dönüşümlere ilham olmayı hem de mühendislik fakültelerinde okuyan kadın mühendis adaylarının yaratıcılıklarını teşvik etmeyi, onları yeni fikirler üretme konusunda cesaretlendirmeyi, farklı bakış açıları kazandırmayı ve gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Programa İçeriği

Bu yıl ilki düzenlenen programa, Türkiye genelindeki tüm mühendislik fakültelerinde öğrenimini sürdüren kadın mühendis adayları “tasarlamakistersen.com” adresinden 25 Ağustos tarihine kadar başvurabilecek. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından seçilecek 30 mühendis adayı, 1 Eylül tarihindeki tek günlük online etkinlikte, 5 kişilik ekipler halinde Brisaiş yerinde eşitliği sağlamak ve çeşitliliği artırmak” için fikirlerini oluşturacak. Ideathon kapsamında Design Thinking, problem tanımlama, fikir üretme ve prototipleme gibi başlıklarda eğitimler gerçekleştirilecek.


0/(0)
16 Ağustos 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler